"İnanılmaz bir karakter gösterdik"

"İnanılmaz bir karakter gösterdik"

AJANSSPOR - Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup, Leipzig'i 2-0 yendikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Oğuzhan'ın sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"Şampiyonlar Ligi olduğu için atmosfer farklıydı. Şampiyonlar Ligi heyecanı taraftarda coşku yarattı. Rakip bundan çok etkilendi. İlk 20 dakikada forvetleri oyundan çıkmak istediği epey ses olduğu için. İlk 20 dakika önde basmak istedik, golü de bulduk. Çok kontrollü oyandık. Bu seviyede akıllı oynamak gerekiyor. Bir tık geriye aldık kendimizi. Rakip çok iyi kontraya çıkıyor. Onlartın yaptıklarını biz yaptık. 1-0'dan sonra çok iyi oynadık. 2. golü de bulduk iyi bir kontrayla. Dikkatli olsak 3'ü, 4'ü bulabilirdik biraz daha dikkatli olsak ikinci yarıda.

Geçen sene son maça kalmıştı. Her şey bizim elimideydi. Şanssız bir şekilde mağlup olduk. Çok yakındık tur atlamaya. Avrupa Ligi'nde çeyrek final oyandık. Hepimiz çok heyecanlı ve istekliyiz. Geçen seneden tecrübemiz de var. Çok zor bir grup. Çok dikkatli olmalyız. Önümüzdeki maçlara da sıkı hazırlanmalıyız.

Şampiyonlar Ligi bir oyuncunun her zaman oynamak istediği bir platform. Şampiyonlar ligi maçına çok kolay motive oluyorum. Her şeyi unutuyorsun. Derbiyi atlattık. İnanılmaz bir karakter gösterdik.

Derbi galibiyetinin de Şampiyonlar Ligi galibiyetinin de ayrı bir şeyi var. Şampiyonlar liginde taraflı tarafsız herkesi mutlu ettiğini hissediyorsun. Türkiye arkanda. Bizim için her maç önemli. Lig de önemli, Şampiyonlar Ligi de önemli"

Tarih: 27.09.2017 00:16
;