Hasenhüttl'dan atmosfer vurgusu: "İlk 15 dakikada biraz korktuk sanırım."

Hasenhüttl'dan atmosfer vurgusu: "İlk 15 dakikada biraz korktuk sanırım."

AJANSSPOR- Leipzig Teknik Direktörü Hasenhüttl, 2-0 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından TRT'ye açıklamalarda bulundu.

"İlk 15 dakikada biraz korktuk sanırım. Buradaki atmosfer bizim için yeniydi. Olan bitene şaşırtıcı bir şekilde bakıyorduk. Biraz gürültülü geldi. Genç bir takımız, ilk kez böyle bir durumdayız. Oynayabileceğimiz oyunu oynayamadık. İkinci yarı biraz daha iyi oldu. yeniden savaşmaya başladık. Çok fazla pozisyona girdik. Bizim için iyi bir deneyimdi."

Werner'in ilk yarıda oyundan çıkmasıyla ilgili: "Bir sıkıntı yaşadı oyun içerisinde. Dinlenmek istedi. Nefes alamadığını söyledi. Kulaklarıyla ilgi bir sıkıntı mı yaşadı bilmiyorum."

TRT muhabiri Veli Yiğit, Werner'in stattaki atmosferden etkilendiği ve kulaklarından problem olduğu için çıkarıldığını aktardı.

Hasenhüttl, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında, ilk yarıda istedikleri oyunu sergileyemediklerini belirterek, "Rakibimizi tebrik ediyorum, ilk yarı iyi oynadılar ve buldukları 2 golle galip geldiler. Haklı galibiyet aldılar." dedi. 

Vodafone Park'ta siyah-beyazlı taraftarların oluşturduğu atmosfere değinen Hasenhüttl, "Maçın başında atmosfere yenildik. Bizim için çok yeni ve alışkın olmadığımız bir atmosferdi. Belki de buna çok fazla takıldık. Böyle bir atmosfere takımı hazırlamak mümkün değil. Sağır eden bir tezahürat vardı. Beşiktaş taraftarı bizi çok iyi baskı altına aldı. Sahaya çıktığımız andan itibaren taraftarlar bizi ıslıkladı. Oyuncularımız bundan etkilendi. Daha önce böyle bir atmosferde oynamamanın bedelini ödedik. İkinci yarı oyuncularımızı biraz daha uyandırmaya çalıştık. İkinci yarı iyi oyun ortaya koyduk." diye konuştu. 

Beşiktaş'ın tecrübeli bir ekip olduğunu ve bunun Şampiyonlar Ligi'nde önem taşıdığını vurgulayan Hasenhüttl, siyah-beyazlı ekibin 6 puanla grupta zirvede olmasının tesadüf olmadığını ve bunu tecrübe ettiklerini sözlerine ekledi.

Tarih: 27.09.2017 00:13
;