ÖZEL- "Denizlispor kimsenin oyuncağı değildir."

ÖZEL- "Denizlispor kimsenin oyuncağı değildir."

SEBAHATTİN ALP/AJANSSPOR-DENİZLİ

Denizlispor yönetimi başarısız gidişatın faturasını Teknik Direktör Yusuf  Şimşek’e kesip yolları ayırırken, Şimşek ise giderayak yönetimi suçladı.  

Ayrılık sonrası AJANSSPOR’a özel açıklamalarda bulunan Yusuf Şimşek, “ Bir hafta önce arkandayız diyen yönetim, şimdi sözleşmemi feshetti. Başkan Mustafa Üstek ve Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat ile konuştuk. Sözleşmeyi tek taraflı feshedeceklerini söylediler. Helalleştik ayrıldık ama sözleşmem gereği tazminat hakkım var. Menajerim ve avukatımla konuşsunlar. Herşeyin bir bedeli olacak. Tek suçu bana yıktılar. Hakkımı almadan imzamı atmam. Bedelini ödesinler” dedi

İşi bilmiyorlar

Görüşmede Başkan Üstek ve Asbaşkan Fırat’ın kendisin yardımcısı olan hocalarla çalışmak istediklerini belirtmeleri üzerine, ‘kendilerine sorun bakalım’ dediğini hatırlatan Şimşek, “ Yardımcılarım Şaban Özdeş, Gökhan Kılavuz, Burak Özsaraç, Aydın Gencer ve Utku Alemdar’a sordular ve 5’i de çalışmayacaklarını belirttiler. Böyle saçmalık olur mu? Beni gönderiyorsun, yardımların kalmasını istiyorsun. İşi bilmiyorlar. Yardımcılarımdan gereken cevabı aldılar. Yönetimler, futbolcular gelip geçici, kulüpler kalıcı. Yeter ki ikili oynanmasın. ‘Sakatlıkları bahane edip, takımı sabote eden futbolcular var’ diyerek, futbolcuları suçlayan ve ikili oynayan bazı yöneticiler, faturayı şimdi bana kestiler” diye sert çıktı.

Ali Fırat, benden özür diledi 

Ümraniyespor maçı sonrası sosyal medya hesabında kendisini kastederek, “ The End” yazan Ali Fırat’ın kendisinden bu paylaşım için özür dilediğini belirten Şimşek, Fırat’ın yüzüne karşı  ‘Siz yokken ben bu külübe 21 yıl önce girdim. Benimle Denizlispor’u asla tartışamazsın” dediğini hatırlatarak, “ Almışlar ellerine bir oyuncak, oynuyorlar. Denizlispor büyük camia. Kimsenin oyuncağı değildir. Her zaman Denizlispor’un askeriyim. Denizlispor inşallah bu hengameden çıkar” diye konuştu.

Tarih: 27.09.2017 10:02
;