"Kendimi sezon başından beri hazırlıyordum"

"Kendimi sezon başından beri hazırlıyordum"

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. İşte o açıklamalar:

"Açıkcası çok spontane gelişti. Bir hazırlık yoktu. Ertuğrul hocamız ayrılışının ardından kulüp teknik adam arayışı işine girdi. Hiç beklemiyordum. Braga maçının analizlerini yapıyorduk. Antremanın ardından telefon geldi ve kulüp başkanı görüşmek istedi. Teklif geldi. Kendimi sezon başından beri hazırlıyordum. Medipol Başakşehir'den ayrılmak zordu, üç sene üzerine koyarak geldiğimiz bir dönem vardı. Bu bir ekip işidir. Bu nedenle 7-8 kişilik bir ekip var. Herkes kendi işini yapıyor. Benimde katkım olmuştur "

"Şuan ekibimiz var. Yine 1-2 gün içinde ekibe gelecek isimler olacak. Ekibimizde Tugay hoca var, yabancı teknik adam olarak Olympiakos'tan kondisyoner bir teknik adam var. İbrahim hoca var analizcimiz"

"Süper Lig'e yeni çıkmış bir takım. Toplamda 16 yeni transfer yapıldı. Kaynaşmak tabi biraz zaman alıyor. Karabükspor maçında galibiyet alarak moralleri düzelmiş oldu. Hedeflediğimiz Malatyaspor'u üst sıralara taşımak. İstikrarlı bir takım izlettirmek lazım"

"Bana güvenip bu görevi verdiler. Tecrübe önemli ama vizyon lazım. Vizyonu olan bir antrenör oldum. İnşallah hedefimize ekibimle, futbolcularla birlikte ulaşırız."

"Bir aile olmuştuk. Abdullah hoca zaten karakteri ile duruşu ile mükemmel bir insan. Benim oradan ayrılmama üzüldü ancak destek olacağını söyledi. Çok iyi bir ekip oluşturmuştuk."

"Braga takımı uzun yıllardır Avrupa'da oynayan bir ekip. Hoffenheim ibi bir takımı deplasmanda yendiler. Hücum anlamında etkililer ama defans anlamında eksikleri var çalıştılar. Bir puan alınırsa iyi bir sonuç olur"

"Geçen senede teklifler geliyordu. Yurtdışından gelen teklif oldu. Zamanı doğru seçmek lazım. Malatyaspor'a gelişimin doğru olduğunu düşünüyorum. Kadronun iyi olduğunu düşünüyorum. İyi karakterli futbolcular olduğunu gözlemledim. Herkes istekli çalışıyor ve bu bizi umutlandırıyor"

 

Tarih: 28.09.2017 15:04
;