"Bütçeye uymuyorsa Fatih Terim olsa anlaşmam"

"Bütçeye uymuyorsa Fatih Terim olsa anlaşmam"

SEBAHATTİN ALP/ ALANSSPOR / DENİZLİ - Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, kan değişikliği için üzerlerinde çok büyük baskı oluştuğunu, eski teknik direktörleri Yusuf Şimşek’in elinden gelen her şeyi yaptığını, ancak şansız olduğunu söyledi.

Yollarını ayırdıkları Yusuf Şimşek’in yerine Reha Kemal Erginer ile anlaşan Denizlispor’da Başkan Mustafa Üstek; gönül aldı. Üstek, “ 6 haftada 1 puan toplayabildik.
Malumunuz böyle durumlarda ilk fatura hocalara kesiliyor. Ben Yusuf Hoca’nın kesinlikle art niyetli olmadığını düşünüyorum. Denizlispor için elinden gelen her şeyi yaptı.
Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Hiç bir şey talep etmeden, ayrılığı kabul etti. Ayrıca gelirken de giderken de hiçbir şartı olmadı. Sonuçlara bakacak olursak, çok şanssızdık diyebiliriz. Şans bizim yanımızda hiç olmadı. 90+3’de yediğimiz gol, Eskişehir’de son dakikada kaçırdığımız fırsat, Ümraniye’de 3.golü bulsak durum şu an çok farklı olabilirdi.

Hocayı göndermekten başka yapılacak bir hamle yoktu. Yusuf Hoca da burada bir şeylerin yarım kalmasını istemiyordu. Ancak bizimde üzerimizde büyük bir baskı vardı. Kendisine verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bütçeye uymuyorsa Fatih Terim olsa anlaşmam”

Futbolcuların istekleri üzerine bir hoca getirilmeyeceğini ve bütçeleri doğrultusunda bir hoca ile anlaşacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Üstek; “Teknik Direktör adaylarımızdan Yılmaz Vural’ın maliyeti 2 milyon lirayı bulacaktı. Bugün bana Fatih Terim’de olsa, bütçeme uymuyorsa o isimle anlaşmam. Bu takımı başarıya götüreceğine inandığımız Reha Kemal Erginer ile anlaştık” dedi.

“6 haftada 1 puan çok kötü ”

6 haftada 1 puan aldık ancak rakiplerimizle aramızda fazla fark yok diyen Başkan Üstek; “ Eskişehirspor şu anda 1 puan önde ancak -3 puan uygulandığında altımıza alacağız.
Gaziantepspor 1 puana düşecek. Yine Manisaspor 3 puana geriledi. Balıkesirspor’un 8 puanı vardı şu anda 5 puana düştü. Arada büyük farklar yok. 2 maç kazandığımız takdirde bütün kara bulutlar dağılacaktır. Açıklanacak kararlara göre, Gazişehir’in şikeden dolayı -12 puan cezası alacağı söyleniyor. Bunlara sığınmıyoruz ancak bu takımları altımıza alacağız. Yine söylüyorum 6 hafta da 1 puanda çok kötü” şeklinde konuştu.

“Kaptanlar ile görüşeceğiz”

Yusuf Şimşek’in takımın içinde hainler var şeklindeki sözlerini de değerlendiren Başkan Üstek; “ Ben böyle bir şey olacağını zannetmiyorum. Yusuf Hoca ile oyuncular arasında bir sıkıntı olacağını da sanmıyorum. Ancak bu konuyla ilgili takım kaptanları ile bir görüşme yapacağız. Böyle bir durum söz konusu ise kamuoyuyla paylaşacağız” dedi..

Tarih: 28.09.2017 17:25
Haberin Etiketleri
;