"Taraftarımız iyi bir takım istemekle haklı"

"Taraftarımız iyi bir takım istemekle haklı"

Bursaspor’un maddi ve sportif anlamda düzlüğe çıkarma çalışmalarına devam ettikleri bir süreçte böylesi taraftar desteğinin kendilerini motive ettiğini belirten Başkan Ali Ay kentteki herkesin bu şekilde kulübe destek olması gerektiğini ifade etti.

Bu şehrin iyi bir takımı hak ettiğini bunu bildikleri için de küçülerek değil, gelirleri artırarak düzlüğe çıkamaya çalıştıklarını ifade eden başkan Ay, Taraftarımız iyi bir takım istemekle haklı; ama şehrin geneli o iyi takım için gerekli katkıyı koymuyor. 6500 kongre üyemizden 1500’ü kombine almış.

Dergi satışı için giden arkadaşlarımızı bile tersleyenler var. Anlayacağınız tribündeki taraftarımız kadar şehrin geneli fedakarlık yapmıyor maalesef söylediğimde eleştiriliyorum; ama bazı şeyleri neden yapamadığımızı başka nasıl anlatabilirim?”

STAT İSMİ

Stat isim sponsorluğu ile ilgili dün bir görüşme gerçekleştirdik. Bursaspor gibi popüler bir kulübün stat ismi çoktan satılmalıydı. Stadımızın mimar Şampiyon kulübün bu özel stadına ismini yazdıracak olan firma marka değerini artırır. Bu konuda en kısa zamanda bir sonuç almayı hedefliyoruz.

YENİ PROJE

Bunun yanında Bursaspor’un mali sıkıntısını gidermek için sürekli proje üretiyoruz. Şimdi yine çok önemli bir proje üzerindeyiz. Bu projenin de em olduğunu söyleyebilirim. Çözdüğümüz anda Bursaspor’un sıkıntısı kalmayacak. Ben ve arkadaşlarım çok çalışıyoruz.

ADAYLIĞA KARAR VERMEDİM

Gelecek sene kongre var, aday olup olmama kararını vermiş değilim o yüzden gelecek olan yönetimi de bağlayıcı adımlar atmak istemiyorum. Başkan Ay sözlerinin sonunda “Genel anlamda ise taraftarımızın desteğine tekrar çok teşekkür ediyorum. Tüm şehrin onları örnek alarak lafta desteklerini göstermesini bekliyorum” şeklinde konuştu. (Bursa.com)

Tarih: 28.09.2017 17:48
;