"Zor görevlerin üstesinden gelebileceğime inanıyorum"

"Zor görevlerin üstesinden gelebileceğime inanıyorum"

AJANSSPOR ÖZEL - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Osmanlıspor'un yeni teknik direktörü İrfan Buz, Radyospor'da yayınlanan Haber Aktif programında İlker Koç ile Emrah Karalinç'in sorularını yanıtladı. Buz, hedefleri ve planlarını anlattı. İrfan Buz'un Radyospor'da yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Neden Osmanlıspor?
 
Açıkçası öncelikle Osmanlıspor yönetimine teşekkür ederek cümlelerime başlamak istiyorum. Bana güvendiler ve göreve layık gördüler. Tabi Osmanlıspor ligdeki sıralama itibarıyla zor durumda. Amacımız belli. Osmanlıspor'u hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Bunu da ligdeki Kasımpaşa maçıyla birlikte başlatmayı hedefliyoruz. 
 
Oyuncularla ne konuştu?
 
Kaliteli oyunculara sahibiz. Herhangi bir kadro dışı bırakma kararım yok. Ben aksine her futbolcumdan yararlanmak istiyorum. Bir güven kırılması yaşanmış olabilir ama kısa sürede toparlanmak zorundayız. Oyuncular da bunun farkında. Her biri benim için değerli. 
 
Herhangi bir çekincesi oldu mu? 
 
Göreve gelirken herhangi bir çekince olmadı. Ben zor görevlerin üstesinden gelebileceğime inanıyorum. Daha önce de bunu gerçekleştirme fırsatı yakalamıştım. Bu bir ekip işi tabi ki. Başarılı olmak için de gereken hassasiyeti göstereceğiz. 
 
Kupa hakkında... 
 
Ligin dışında tabi ki kupada da oynayacağız. İki kulvarda da mücadele edeceğiz. Bizim amacımız yer aldığımız tüm kulvarlarda başarıya ulaşmak. Öncelik yok, her iki kulvarı da hesaba katıyoruz.
 
Devre arasında transferler olacak mı?
 
Futbolcular kendini göstermek durumunda. Oyunculardan maksimum fayda almak istiyorum. Ara transferde tabi ki yeni isimler olabilir. Şu anda net birşey diyemeyiz ama ihtiyacımıza göre planlamalar olabilir. Umuyorum Osmanlıspor'u bulunduğu konumdan yukarılara taşıyabiliriz. 
 
YASAL UYARI: BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ. 
Tarih: 28.09.2017 21:03
;