Akçay: "Artık bir şeyleri değiştirmemiz lazım"

Akçay: "Artık bir şeyleri değiştirmemiz lazım"

AJANSSPOR - Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 2-1'lik Guimaraes galibiyetinin ardından TRT Spor'a konuştu.

Öne çıkan değerlendirmeler şu şekilde:

"Bana göre seyircinin olumlu faktörü, oyuncuların aydınlanmalarına neden oldu. Oyuncuların ortaya koydukları oyun pozitifti. Artık bir şeyleri değiştirmemiz lazım. Fiziksel değerlerimiz rakibe yaklaşmaya başladı. Taktik artık devreye giriyor. Altyapı ve çalışmalar da olursa arayı hızlıca kapatırız. Guimarares kendi liginin iyi takımı ve onlar kadar bugün biz de saygıyı hak ettik. Kontrollü oyunda değişim kolay olmaz. Şansımız hala yüksek. Taraftar sizi farklı hissettirebilir. Vücudun sıkıntılarda yüzde 25'i şoklar ile ortaya çıkar ve seyirci önemlidir."

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında da açıklamada bulunan Akçay, futbolcularının çok iyi mücadele ettiğini belirtti.

Güçlü bir rakibe karşı oynadıklarını vurgulayan Akçay, "Müsabakanın sadece 10 dakikalık bir bölümünde seviyemiz biraz düştü ama onun haricinde tekrar yükselttik. Rakibimize saygı duyuyoruz. Mağlup olması onun gücünün veya kalitesinin kaybolmasına neden değil. Biz de Vitoria Guimaraes kadar saygıyı hak edecek eylem ve davranışlarda bulunduk. Bugün mücadele gücü yüksek bir oyun oynadık. Bütün oyuncularımızı kutluyorum. Camiamız ve ülkemiz için iyi bir müsabaka ve sonuç oldu. Umarım bunların devamını getirebiliriz." diye konuştu.

Ömer Ali Şahiner'in iyi bir profesyonel ve milli takıma seçilebilecek düzeyde bir futbolcu olduğunu anlatan Akçay, 7 veya 8 puan almaları durumunda gruptan çıkacaklarını düşündüğü ve bunun için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Tarih: 28.09.2017 22:24
;