İrfan Buz: Sonuç farklı olabilirdi

İrfan Buz: Sonuç farklı olabilirdi

Beşiktaş'a Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu ilk maçında 4-1 ile boyun eğen Osmanlıspor'da Teknik Direktör İrfan Buz, mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Amaçlarının iyi futbol oynamak olduğunu söyleyen Buz, "Futbolcularımı kutluyorum. Elinden geleni yaptılar. İlk devre basit hatalardan gol yedİk. İkinci devre 2-3 net pozisyonumuz vardı, farklı olabilirdi. Skor anlamında değil de oyun anlamında iyidik. İyi bir hazırlık kampı geçirmek istiyoruz. Beşiktaş'ı kutluyorum. Herkese iyi seneler diliyorum" dedi.

Buz: "Cenk Tosun başarılı olur"

Cenk Tosun'un Everton'a transfer olacağı dedikodularıyla ilgili olarak yöneltilen soruya da yanıt veren İrfan Buz, "Cenk giderse başarılı olur. İnanılmaz çıkış yakaladı. Avrupa platformunda da gösterdi. Çok iyi bir profesyonel. Allah nazardan saklasın. Bizi çok iyi temsil edecektir. Onunla gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

Video - İrfan Buz'un basın toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Buz, seyir zevki yüksek bir maç göstermek istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Buraya iyi futbol oynamaya geldik. Pazartesi günü maç yaptık. Futbolcu arkadaşlarımızın ilk yarıdaki son maçıydı. Ellerinden geleni yaptılar. Skor anlamında istediğimizi alamadık. İlk devrede bireysel hatalar, ikinci yarıda da üç net pozisyonumuz vardı. Sonuç daha farklı olabilirdi. İlk yarı bizim açımızdan zor geçti. Ligde de zor bir konumdayız. Beşiktaş'ı kutluyorum. Hazırlıklara başlayacağız ve iyi bir kamp dönemiyle çıkış yakalamak istiyoruz."

İrfan Buz, Ziraat Türkiye Kupası maçlarının planlamasının yanlış olduğunu düşündüğünü aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Planlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Kupa statüsünü doğru buluyorum. Tek maça da indirilebilir ama zaman olarak kötü. Futbolcuları burada tutuyorsunuz, ilk yarıyı bitiriyorsunuz. Noel tatilleri var. 'İngiltere'de maçlar devam ediyor' diyorlar ama her yerde aynı değil. Afrika'ya gidenler var, Avrupa'ya gidenler var. Mental olarak futbolcuları belirli seviyede tutmak kolay değil. Bugün Beşiktaş tam kadro olarak çıktı. Bazı futbolcularımızı bu konuda koruduk. Korumamış olsaydık, daha fazla sıkıntı yaşayabilirdik. Bazı arkadaşları oynatmak istedik ve ellerinden geleni yaptılar."

Tarih: 28.12.2017 22:40
;