Cenk Tosun ayrılacak mı? Şenol Güneş açıkladı...

Cenk Tosun ayrılacak mı? Şenol Güneş açıkladı...

Şenol Güneş, Türkiye Kupası'nda 4-1 kazandıkları Osmanlıspor maçının ardından A Spor'a konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Güneş'in öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

2017 değerlendirmesi

"Yeni yılın sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Dersler çıkararak yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Futbol bir oyun ve lig bir maraton. 2017 yılında Şampiyonlar Ligi'nde iyi durumdayız ve ligde gerideyiz. Umarım ki 2018 yılında daha iyi sonuçlar alırız. Bütün oyunculara teşekkür ediyorum. Yönetim ve başkanı tebrik ediyorum. Büyük bir camianın içerisindeyiz başarılı ve başarısızlıklardan dersler çıkartılabiliyor. Yönetim uzun yıllardır iyi planlar yapıyor. Biz de o işin bir parçasıyız. Zaman zaman bize hak etmediğimiz eleştiriler olsa da inandığımızı yapmaya çalışıyoruz. Ortada bir başarı varsa kulübü yönetenlerindir."

Vida yorumu

"Vida tabii daha önceden gündemimizdeydi. Stoper anlayışında bir alternatif ya da 11 istemiştik. 1,5 yıldan bu yana konuşulan bir oyuncuydu. Oyuncu verip, oyuncu almak istemiyorum. Ekonomik olarak karar verilecekse yönetim karar verir. Benim önceliğim; eldeki oyuncuların bu takımı taşıyabilmesidir. Bunun için çalışacağız. Bir kayıp olmasa takviyeye de gerek yok."

Şenol Güneş'ten Cenk Tosun açıklaması

"Bütün oyuncularım hiçbir yere gitmese de ben gurur duyuyorum. Bu zamana kadar bana bir şey gelmedi. Ben takımımdan memnunum. İlk yarıda kaybedilen puanların telafisini istiyorum. Gitmesini kimsenin istemiyorum."

Video - Şenol Güneş'in basın toplantısı

Osmanlıspor karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kupa maçında tribünlerde 15 bine yakın taraftarın olmasının kendileri açısından çok önemli olduğunu söyleyerek, “En kötü günümüzde taraftarın gelmesinden dolayı mutluyum” dedi. Basın toplantısında gazeteci sayısının az olmasına da değinen Güneş, “Ama burada medya yok. Burada olan ve olmayan herkese iyi tatiller diliyorum. Bir önceki yıla göre ülkemize huzur ve barış gelmesini, dünyada da akıl tutulmasının iyi hale gelmesini diliyorum. Acıların geride kaldığı bir yıl, sevinçlerin de önümüzdeki yıl artmasını diliyorum” dedi. Maçı değerlendiren Güneş, “Sonuç olarak iyi ama gol yememiz açısından kötü oldu. Bütün oyuncularımız 2017 yılında elinden geleni yaptı. Ligde sıkıntılıyız, kupa ve Şampiyonlar Ligi’nde iyiyiz. Gelecek yıl açığı kapatıp ligde önde olmak istiyoruz. Yeniden zorlukları aşacak bir takım olgusu oluşturmak istiyoruz. Kaybettiğimiz puanları böyle telafi edebiliriz. Bütün oyuncuları şu ana kadar gösterdikleri performanstan dolayı tebrik ediyorum. Başkanımızı, yönetimimizi ve taraftarlarımızı da tebrik ediyorum. Herkese teşekkür ediyorum ve selamlar söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Osmanlıspor karşısında Beşiktaş adına 2017’nin son golünü atan Quaresma’yla ilgili konuşan Güneş, “Quaresma işini çok seven, duygularıyla kalitesini kullanan bir oyuncu. Bugün gol atmasına sevindim. Bazen frikik attığı zaman sevgiler, eleştiriye dönüyor. Gol sayısı olmadığı için gol atmasına çok sevindim. Oyuna sonradan girdi ve iştahlıydı. Sadece Quaresma değil, bütün oyuncular çok iyiydi. Futbolumuzu daha da geliştirmeliyiz. Sadece Beşiktaş taraftarı değil, tüm futbolseverler daha iyi bir futbol istiyor. Büyüyen takım oyuncuları daha büyük oynamalı” diye konuştu.

Cenk Tosun’un maç sonunda taraftarlara 3’lü çektirmesinin veda anlamına gelip gelmediğinin sorulduğu Güneş, “Cenk ve diğer oyuncularımızın hepsi iyi. Resmi olarak şu anda bize Vida katıldı. Daha önce kadroya katılması düşünülen ancak bonservis nedeniyle geç katılan bir isim oldu. Oyuncu gitmesi ya da gelmesi gibi bir isteğim yok. Bunlar benim yetkimde olan şeyler değil. Benim dışımda konuşulan durumlar. Gelen ya da giden oyuncuyla ilgili ancak transfer sonuçlandığı zaman konuşurum. Bana kalırsa bu kadro böyle kalmalı. Bu oyuncularla, geride kaldığımız yarışı önde bitirmek istiyoruz. Bir oyuncunun gitmesi ya da kalması konusunu teknik olarak konuşabilirim. Ancak ekonomik açıdan başkan konuşur. Ben sadece bitmiş transferlerle ilgili olarak yorum yaparım” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz gibi maç planlamasının yanlış olduğunu söyleyen Şenol Güneş, “Bu konularla ilgili antrenörler ve oyuncular görüşlerini bildirmeli. Bir hafta önce de boşluk vardı, o hafta oynanabilirdi. Ayrıca, daha önce pazar günü lig maçı oynayıp salı günü kupa maçı oynadık. Ancak bu kez biz perşembe günü kupa maçı oynadık, Galatasaray salı günü oynadı ve 2 gün izin yaptı. Burada kulüp isimleri önemli değil. Doğrusu şu, futbolun güzel oynanması için zeminin de güzel olması lazım. Bizim Ankara’daki maçımızın buz üzerinde oynanması çok yanlış. Tatil nedeniyle boşluğa girmeye de gerek yok. Ben inatla çıkarabildiğim en iyi kadroyu çıkardım bugün. Buraya gelen taraftarı da düşünmek lazım. Bütün hocalar söylüyorsa ben de söylüyorum, planlamaya daha dikkat etmek gerekir. Daha önce Sivas Belediye maçında da bunları söylemiştim, buz üzerinde oynamıştık. Söylemlerimizin amacı federasyonu suçlamak değil. Biz aynı gemideki insanlarız. 1 numara milli takım, 2 numara Şampiyonlar Ligi, 3 numara Avrupa Ligi ve sonrasında lig ve kupa olarak planlama yapılmalı. Bize oynayacaksın diyorlar ve biz oynuyoruz ama haksızlık yapılmaması lazım” dedi. 

Tarih: 28.12.2017 23:01
;