"Bu durumun kulübümüzle bir ilgisi bulunmamaktadır"

"Bu durumun kulübümüzle bir ilgisi bulunmamaktadır"

Atiker Konyaspor, Guimaraes maçında taraftarların Passolig sisteminde yaşadığı problem nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada,  Başkan Yardımcımız ve Basın Sözcümüz Ahmet Baydar UEFA Avrupa Ligi I Grubunda Vitoria SC ile oynadığımız karşılaşma öncesinde taraftarımızın maça girişinde yaşanan bazı sıkıntılarla ilgili spor kamuoyunu aydınlatma adına bir açıklama yaptı.

Basın Sözcümüz Ahmet Baydar açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bilindiği üzere PFDK kulübümüze 5 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Dolayısıyla taraftarımızla bu sezon ilk kez UEFA Avrupa Ligi ikinci hafta karşılaşması olan Vitoria SC ile oynadığımız müsabakada buluştuk. Aynı karşılaşma için kombine kartlar geçerliyken yanı sıra kağıt bilet satışı da yapılmıştır. Fakat bize ulaşan şikayetlerde Passolig kartlarının okumaması nedeniyle izdiham yaşandığı belirtilmiştir. Konuyu ivedi bir şekilde Passolig yetkilileriyle değerlendirmiş bulunmaktayız. Yetkilerden aldığımız bilgilere göre maç günü saat 17:30’da kadar Passolig kart yenileme talebinde bulunanların sayısı 80-100 civarındayken, maç saatine doğru kartların girişlerde okumaması üzerine bu sayı 1000 civarına yükselmiştir. Gişe önlerinde izdiham bilet satışından değil, Passolig kartlarının manyetik arızasından kaynaklanmıştır. Bu durumun kulübümüzle bir ilgisi bulunmamaktadır. Öte yandan Passolig mobil uygulama programını telefonlarına yükleyen bazı taraftarlarımız telefonlarına maç bilgilerini indirmiş ve barkod okutarak karşılaşmayı takip etmek istemişlerdir. Bu uygulama Türkiye’de bir iki stadyum dışında henüz faaliyete geçmemiştir. Ancak yetkililerden aldığımız bilgilere göre en kısa sürede uygulama Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda da hayata geçirilecek ve duyurusu ilgili kuruluş tarafından yapılacaktır. Bir sonraki UEFA Avrupa Ligi maçımızda aynı sorunların yaşanmaması için taraftarlarımızın Passolig gişelerine her hangi bir zaman diliminde giderek kartlarının çalışıp çalışmadığını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Tarih: 29.09.2017 16:52
;