Buruk: "Topu rakibe verdik ama pozisyon vermedik."

Buruk: "Topu rakibe verdik ama pozisyon vermedik."

AJANSSPOR- Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, 1-0 kazanılan Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Fenerbahçe gibi bir takımı yenmek çok değerli bizim için. Rakip analizinde savunmadaki ve orta sahadaki duruşumuzu öndeki 3 oyuncusunun toplu ve topsuz hareketlerini çalıştık. Maç öncesindeki düşüncemiz tamamen buydu. Rakibe topu verdik ama pozisyon vermedik. Kaçırdıkları pozisyon yok. 82'den sonra oyun biraz daha değişti. Oyuncularım maçın başından sonuna kadar istediklerini yerine getirdiler. Bizim için çok değerli bir 3 puan.

"İç saha performansımız iyi ama dış sahada da iyi oynayıp kazanamadığımız maçlar vardı. Takım halinde oynadık, taktiksel anlamda müthiş işler yaptık. 13 puana gelmek, Fenerbahçe'yi sıralamada geçmek bizim için çok önemli. İnşallah bu performansı devam ettirebiliriz.

Oyuncuların performansının artması için: "Bizle alakası yok. Buradaki takımın ortamı kulüp yapısı... Tesislerde doğal bir ortam var. İlk başta onlara güven vermeye çalışıyoruz. Soner de bunlardan biri. Kalite oyuncular böyle ön plana çıkıyor.

Kırmızı kart yorumu!

Okan Buruk maçın ardından NTV Spor'a da değerlendirmelerde bulundu.

Başarılı teknik adam, "Oyunu oynayan bir takımız. Rakibi iyi kapatmak ve hücum beklerini sokmamak istedik. Bulduğumuz golde de beraber hareket ettik. Oyuncularım çok özverili oynadılar. Fenerbahçe'ye karşı olduğu için belli yerlerde oyuncularım da heyecanlıydı. Girdiğimiz net pozisyonlar var. Oyunumuzun karşılığını aldık. Onur da gol attı ve bize maçı kazandırdı. Tabii ki oyunun yapısını gördükten sonra rakibin merkezinde açıklar olacağını düşünüyorduk. Onur'un da savunma arkasına koşularını yapacağını düşündük. Hamlemiz de tuttu." ifadelerini kullandı.

Kırmızı kartlar hakkında yorumu

"İlk kırmızı kart net göremedim ama ikinci kırmızı kart doğruydu. Maçın başında da Janssen'in Mustafa Yumlu'ya hareketi kırmızı olabilirdi. Alper'in pozisyonu belki sarı kart ile geçiştirilebilirdi. Biz kendi oyunumuzu oynadık. Yerimizden ve puanımızdan mutluyuz."

Buruk, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, Fenerbahçe'nin bugünkü karşılaşmaya kadar son 2 haftada önemli işler yaptığını ve Beşiktaş derbisindeki galibiyetle moralli olduğunu söyledi.

"Maçı başından sonuna kadar doğru oynadığımızı düşünüyorum." diyen Buruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle top rakipteyken rakibe alan vermedik. Öndeki 3 oyuncunun hareketliliklerine doğru cevap verdik ve oraları kapatınca, özellikle kenarların çıkışlarını engelleyince müsabakada rakibimize net gol pozisyonu vermedik. Çok değerli bir galibiyet aldık."

Buruk, maçın hakeminin müsabakaya etkisinin olmadığını, sarı kartı bulunan Janssen'in, Mustafa Yumlu ve Caner Osmanpaşa ile girdiği mücadelelerde ikinci sarı kartı görebileceğini savundu.

Bir gazetecinin, geçen hafta hakemlerle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatması ve bunun hakemleri baskı altına alıp almadığını sorması üzerine Buruk, "Ben iki taraf için de hakem hata yapmasın demiştim. Bu sözün hakemi etkilemek için olduğunu düşünmüyorum. Biz de çok hatalar yaşadık, rakiplerimiz de yaşadı. 3 hafta önce Bülent Yıldırım, Antalya maçında bizim çok net penaltımızı vermemişti." ifadelerini kullandı.

Tarih: 29.09.2017 22:24
;