Kemal Özdeş'ten hakem tepkisi: "Bizim hayallerimizin..."

Kemal Özdeş'ten hakem tepkisi: "Bizim hayallerimizin..."

AJANSSPOR - Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş, 3-0 kaybettikleri Osmanlıspor maçının ardından beIN Sports'a konuştu.

Öne çıkan değerlendirmeler şu şekilde:

"Osmanlı takımını tebrik ediyorum. İlk yarı bizim için çok ritimsiz geçti. Pozitif duygu üstünlüğü de onlara geçti. Yan faulde en ciddi olacağımız yerde gol yedik ve 2-0 geriye gitmek kötü. İkinci yarı rakibin skoru koruyacağını öngördük. Bu oyunu ilk yarı oynasak istediğimiz sonucu alabilirdik. Bu kötü bir skor. Geçtiğimiz yıllarda da bu haftalar için az puanımız vardı. Bizim takımımız ligin  en genç takımı. Milli maç arası var ve sonra olan 4 haftalık periyodun hazırlığını yapacağız. İç saha ve dış maçları kazanmak için oynayacağız. Hakem ilk yarı takdir haklarını onlardan yana kullandı. Kasımpaşa'nın yine üst sıra hedefi olacak. Sıralamaya göre maç yönetmemek lazım. Henüz daha ligin 7. haftası. Bu sırada olmamız bizim hayallerimizin olmadığı anlamına gelmiyor."

Basın toplantısı

Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise Osmanlıspor'u elde ettiği 3 puandan dolayı kutladı.

Kendileri açısından ilk yarının sorunlu geçtiğini dile getiren Özdeş,"Karşılaşmanın ortada geçtiği anlarda cepheden atılan şut ile 1-0 geriye düştük. 1-0'lık skor rakibe güven verdi. Bizi bocalattı. Oyun ortada dediğimiz anda devrenin son saniyelerinde 2-0 geriye düştük. Bu skor işimizi güçleştirdi." değerlendirmesini yaptı.

İkinci yarıda ön tarafta 2 oyuncu hamlesini denediklerini ifade eden Özdeş, şöyle devam etti:

"Üçüncü golü yediğimiz ana kadar istediğimiz oyun standardını tutturduk. Bu 15 dakikada oynadığımız oyunda pozisyonumuz vardı. 3-0 dan sonra rakip daha öz güvenli oynadı. Ancak takımım oyun disiplininden kopmadı. İlk 6 haftada gerçekleştirdiğimiz oyun standardını sergileyemedik. Etkili olduğumuz zamanlara dönmemiz gerekir. Bunu gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Ligin en genç takımıyız. İç sahadaki etkili performansımız beni ümitlendiriyor."

Karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya'yı eleştiren Kemal Özdeş, "Hakem sonuca etki etmedi. Ancak ilk yarıda takdir haklarını rakipten yana kullandı. İkinci yarıda adaletli bir yönetim ortaya koyunca, hızlı bir oyun ortaya çıktı. Bir takım sonuncu, bir takım yedinci diyerek maçlar yönetilmemeli." diyerek sözlerini tamamladı.

Tarih: 30.09.2017 16:01
;