Boyko hakkında flaş açıklama!

Boyko hakkında flaş açıklama!

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ercan, “Boyko başarılı olur. Malaga da satın alma opsiyonunu kullanır” dedi. 

İşte bu önemli açıklamalar: “Boyko’nun transferi dün gece bitti. Boyko şu anda Milli takım kampında. Düne kadar maaş ve şampiyonluk primi meseleleri vardı. Onların hallolmasını bekledik. Beşiktaş’ta  950 bin Euro kazanıyordu Malaga’da ise 500 bin Euro alacak. Ciddi fedakarlık yaptı. Boyko burada mutsuzdu.  Zaten Ukrayna milli takım hocası da düzenli oynamasını istiyordu. Aslında kaleci antrenörü Mrmic  Boyko’dan çok memnundu. Boyko çok iyi bir kamp dönemi geçirmişti. Denys Türkiye’ye UEFA finali oynamış birisi olarak geldi. Burada oynamak istiyordu ama Türkiye’de bazı şeyleri çözemediğini söyledi. Boyko Malaga’ya bedelsiz olarak kiralandı. Kontratında 6m Euro’ya satın alma opsiyonu var.  Beşiktaş 3,3 milyon Euro bonservis bedeliyle Boyko’yu almıştı.  Boyko’nun İspanya’da başarılı olup sezon sonunda Malaga’nın opsiyonu kullanacağını düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşirse Beşiktaş için karlı bir iş olur. 

Rakitsky neden olmadı? 

Beşiktaş savunma hattıyla ilgili Rakitsky için resmi teklif yaptı ama transfer gerçekleşmedi. Son bir haftaya kadar görüşmeler devam ediyordu. Sonra birden  Beşiktaş kulübü başka bir menajere yetki verdi ve transfer gerçekleşmedi. Oyuncunun yetkisi benim, telefonunu kulübe veriyorum görüşüyorlar ve sonra başka birisi devreye giriyor. Bu olmaz.  Erdoğan Göksu diye birisi var her transferde ortaya çıkıp bozuyor.  Rakitsky’i Zenit de istedi ama Rusya Ukrayna ilişkilerinden dolayı kulübü satmadı. Rakitsky 8 milyon Euro’ya biterdi.  Beşiktaş transfer için 4 milyon Euro önerdi ama bence orta yol bulunabilirdi. Çok kaliteli bir isimdi ve takımdaki sorunu çözerdi. Maalesef olmadı.

Tarih: 31.08.2016 17:21
;