VE SAMET AYBABA İSTİFA ETTİ!

Tarih20 Ağustos 2007 , 21:15

VE SAMET AYBABA İSTİFA ETTİ!

 

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Alınan 2-0' lık Gençlerbirliği mağlubiyeti sonrası kendisine yönelik gösterilen taraftar tepkisi karşısında, "Takımın başarısını istemeyen büyük kitleler var" açıklamasında bulunan teknik direktör Samet Aybaba'yı, yönetimin de ikna çabaları sonuç vermeyince tecrübeli hoca görevinden resmen istifa etti.

Transfer çalışmaları için Macaristan'da bulunan Başkan Kadir Çakır, yaptığı açıklamada Aybaba'nın geri dönmek istemediğini belirterek, "Kimsenin yeri dolmaz diye bir şey yok. Ben yarın Türkiye'ye döneceğim. "B" planımız hazır. Saat 15:00'da yönetim kurulumuz olağanüstü toplanacak. Bu toplantıda yeni hocamızın ismini belirleyeceğiz" diye konuştu.

Samet Aybaba daha önce Gençlerbirliği maçı başladıktan kısa bir süre sonra seyircinin inanılmaz tepkisiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etmiş, "20.dakikadan itibaren ana-avrat küfür yedim. Bunun neden olduğunu da anlamış değilim. Ben sanki daha önce Rizespor'u çalıştırmış ve de küme düşürmüş bir teknik adamım da böyle bir muameleye maruz kalıyorum. Teknik direktörlük hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kalıyorum. 78.dakikada yediğimiz golde tüm stat gol diye ayağa kalktı. Bu saatten sonra dönsem de işler iyi gitmez" demişti.

KAPTAN EMRAH DA AYRILIYOR
Diğer taraftan maça kaptan olarak çıkan Emrah Eren'in de böyle bir seyirciye hizmet etmesinin artık mümkün olamayacağını, bir yıllık sözleşmesinin bulunmasına rağmen yönetimle konuşarak takımdan ayrılacağını açıkladığı iddia edildi.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.