Diyarbakırspor'da neler oluyor?

Tarih23 Mayıs 2010 , 14:55

Diyarbakırspor'da neler oluyor?

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Diyarbakırspor Kulübü yönetimindeki kriz büyürken Başkan Çetin Sümer'in istifa eden yöneticilerin yerine yeni isimler getirerek yola devam edeceği öğrenildi. Başkan Sümer'in Teknik Direktör arayışlarını da sürdürdüğü gelen haberler arasında.

Öte yandan Diyarbakırspor ile sözleşmesi devam ederken alacakları ödenmediği gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuran Erdinç Yavuz'un sözleşmesinin tek taraflı olarak fesh edildiği açıklandı. Bu futbolcunun Konyaspor'un Turkcell Süper Lig'e çıkması durumunda Konyaspor'a transfer olacağı öğrenildi. Ayrıca sözleşmesi devam eden Barış Ataş ile Thierry Tazemeta'nın gelen transfer teklifleri için görüşmelerini sürdürdüğü ifade edildi.

Diyarbakırspor'un futbolcu alacakları ve vergi borçları dahil toplam borcunun 15 milyon lira olduğu bildirilirken, Turkcell Süper Ligi'nde yer alan bazı takımların oynadıkları maçlarda başarılı performans gösteren Tazemeta ve Barış Ataş'ı kadrolarına katmak için menajerleriyle temasa geçtiği öğrenildi.

"VALİLİK TARAFINDAN VERİLEN ARAÇLAR GERİ ALINDI"
Turkcell Süper Lig'den düştükten sonra yönetimin gelecek sezonla ilgili kararlarını almaması nedeniyle belirsizliğin hakim olduğu Diyarbakırspor'a bir olumsuz haber de valilikten geldi. Diyarbakır Valiliğinin önceki yıllarda Yeşil-kırmızılı kulübe kullanılması için verdiği araçları geri çektiğini ve bu durumun kulüpte şok etkisi yarattığı dile getiriliyor. Bu kararın gerekçesi hakkında her hangi bir açıklama yapılmazken, araçların kulüpten alınmasından sonra ulaşımla ilgili sorunun nasıl çözüleceği merak konusu oldu.

"BASIN SÖZCÜSÜ SUAT ÖNEN İSTİFA ETTİ"
Diyarbakırspor başkanı Çetin Sümer'in görevini devam edeceği belirtilmesiyle birlikte mevcut yönetim içerisinde kendisine karşı olan isimlerin tek tek istifalarını verdikleri biliniyor. Çetin Sümer ile sezona başlayan bir çok konuda ters düşüp Fadıl Akgündüz ile çalışmalara başladığı belirtilen Suat Önen'in istifasını yönetimden kimsenin olmaması sebebiyle kulüp binasına bıraktığı öğrenildi.

Kulüp başkanı Çetin Sümer'in yoğun baskılara rağmen çevresine, "Bu takımı namusumuz belledik. Amatör kümeye düşse bile bırakmayacağız. Yönetimdeki isimler değişebilir ama ben buradayım. Benimle devam etmek isteyenler kalır" dediği belirtildi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam