Kasımpaşa'da şok: Vural gitti, Çapa geldi !

Tarih27 Aralık 2010 , 11:58

Kasımpaşa'da şok: Vural gitti, Çapa geldi !
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
SKOR TAHMİN OYUNU

Kasımpaşa Kulübü, teknik direktör Yılmaz Vural'la yollarını ayırdı. Ara transferde yaşanan görüş ayrılığı nedeniyle ayrılık yaşanırken, Vural, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada konuya açıklık getirdi.

Yönetime transferini istediği 4 oyuncunun ismini verdiğini kaydeden Vural, ''Bu oyuncuların alınması takımı kurtarır, dedim. Beşiktaş'tan Yusuf'a da talibiz. O da bize gelmek istiyor. Bu katılımlar olursa kesin konuşuyorum, Kasımpaşa'yı ligde tutarız. Yönetim ise '3-5 milyon lira fazla, bu kadar yük altına giremeyiz, düşersek düşeriz' dediler. Ben de 'bunu değerlendirin, daha sonra yeniden görüşürüz' dedim. Aslında futbolda 3-5 trilyon fazla bir borç değil. Biz zaten genelde genç ve yetenekli oyuncularla birlikteyiz. Takımın maliyeti ucuz. Değişim olmazsa 'o zaman antrenör değişimi olsun' dedim. Başka antrenörün belki meslek şansı vardır'' diye konuştu.

Kulüp başkanı Hasan Hilmi Öksüz'ü çok sevdiğini vurgulayan Yılmaz Vural, ''Kasımpaşa Kulübü'nün bende yeri apayrı. Çok agresif bir taraftarı var ama bir gün bile tepkileri olmadı. Ancak Kasımpaşa'nın biraz misyonu, vizyonu değişmeli. Kulübün tesisi yok. 16 aydır eziyet çekiyoruz. İnşallah bu tesisler yapılır'' dedi.

-BASIN KARŞISINA GEÇTİLER-
Öğlen saatlerinde Kasımpaşa Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Süha Sidal ile birlikte Yılmaz Vural basın karşısına geçti ve

Sidal burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Hocamız bizden devre asında önemli transferler istedi, biz de bunları gerçekleştiremeyeceğimizi söyledik. Transferler önemli bir yük getirecekti kulübe. Takıma bir katkısı olması da kesin değil. Hocamızla yaptığımız görüşmelerde bu konuda ayrılık yaşadık. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu durum hepimizi üzdü, hocamızdan memnunduk, camia da kendisini çok seviyor. Ancak iş istemediğimiz bir noktaya geldi. Yılmaz Vural Kasımpaşa ile özdeşleşti. Ben Yılmaz Vural’la çalıştığım için son derece memnunum. 10 üzerinden 10 numara bir hoca. Ayrıca ‘tazminatı mı var da kötü sonuçlardan sonra göndermediniz’ diyebilirsiniz. Bu şekilde bir tazminat olmadığını söyleyebilirim. Hem oynanan oyundan, hem de hocamızdan memnun olduğumuz için daha önce yolları ayırmadık. Tazminatla ilgili bir sıkıntı yok. Ayrılırken alacağı parayı da kulübün taktirine bırakmıştır hocamız. En ufak bir para talebi de olmadan dostane şekilde ayrılık yaşanmıştır. Hocamıza bundan sonraki yaşamında başlarılar dileriz.”

Sidal ayrıca düşme lafını konuşmadıklarını ve lige asılacaklarını da kaydederken, transfer yapacaklarını sadece Yılmaz hocanın istediği önemli transferleri yapamadıklarını ifade etti.

Sidal, dev ekiplerin transferin listesinde olan Yekta’yı da devre arasında vermeyi düşünmediklerini kaydederek “Sezon sonu itibariyle büyük bir takımda oynamasını istiyoruz. O zaman arzu ettiği kulübe transferi de umarım gerçekleşir” dedi.

Yılmaz Vural ise futbolda bu tür ayrılıkların yaşandığını kaydederek;
“Kasımpaşa taraftarına bir mesaj vermek istiyorum. Ne bir olumsuz tezahürat, ne bir gün tavırları olmadı. Onlar benim kalbimdeki yerlerini ilalebet koruyacaklar. Onlara, başkanıma, personele, futbolculara teşekkür ederim. Ellerinden geleni yaptılar. Ancak futbol malum, gol atmak ve yememek lazım. Ancak 8 puanımız olmasına rağmen hiçbir teknik adam Kasımpaşa düşer demiyor. Ben meslektaşlarıma da bu nedenle teşekkür ederim” dedi.

-ÇAPA GELDİ-
İddialara göre Kasımpaşa'da Yılmaz Vural'ın ardından görevi devralacak isim de netleşti. Takımı ikinci devrede Fuat Çapa'nın çalıştıracağı belirtldi.


YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.

se