Mersin'de altyapı çalışmaları başladı...

Tarih15 Temmuz 2011 , 10:54

Mersin'de altyapı çalışmaları başladı...
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
SKOR TAHMİN OYUNU

Haber: Volkan TOSLAK / MERSİN

Mersin İdmanyurdu İdari Alt Yapı Sorumlusu Mustafa Ongun başkanlığında Sedat Hazımoğlu, Önal Arıca, Memduh Özbalta, Atıf Öztoprak, Burhan Baygın, Ali Ömer Sakarya, Özgür Gökdurna gibi isimlerin katıldığı altyapı emin ellerde çalışmalarını sürdürüyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna tarafından Toroslar'da yaptırılan 3 adet tam teşekküllü spor kompleksi ve semt sahalarından da yararlanan Mersin İdmanyurdu, yaptığı altyapı hizmet binası ile geleceğin futbolcularını yetiştiriyor.

"GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ"
Mersin İdmanyurdu İdari Altyapı Sorumlusu Mustafa Ongun, kendilerine verilen imkandan dolayı teşekkür etti. Altyapı çalışmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Ongun, "Yıllardır altyapı ihmal edildi. Biz yeni bir ekiple bu işi üstlendik. Mersin açısından çok önemli bir görev. Bu görevin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bunun bilinciyle çalışmalarımız devam edecek" dedi.

"ALTYAPI ÖNEMLİ"
Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı ise özellikle Süper Lig'e çıkılması ile birlikte altyapıya daha çok önem verdiklerini söyledi. Kahramanlı, "Bizim için altyapı çok önemli. Bugüne kadar altyapı için zaman ve kaynak ayıramadık ama bugünden sonra hedefimiz altyapıyı güçlendirmek ve oyuncular yetiştirmek. Katkılarından dolayı Hamit Tuna'ya teşekkür ederiz. Okullar açarak geleceğin futbolcularını da yetiştireceğiz. Amacımız oyuncularımızı yetiştirip kendi açımızdan kullanmak, ayrıca olursa diğer takımlara da transfer edebiliriz" diye konuştu.

Çalışmaları yerinden izleme imkanı bulan Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, "Geleceğe giden yolun altyapıdan geçtiğinin bilincindeyiz. Bu anlamda altyapının önemi konusunda düşüncelerimiz bir. Bu sporcuların ileride Mersin İdmanyurdu forması giyebilmesi en büyük temennimiz. Bu kapsamda büyük emek sarf eden başta altyapı teknik ekibimiz ve saha açan Hamit Tuna olmak üzere herkese teşekkür ederiz" dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, şehrin en güzide takımlarından biri olan Mersin İdmanyurdu'na alan açmaktan gurur duyduklarını belirtti. Tuna, ''Gençler yeşil sahalarda kötü alışkanlıklardan uzak olsun istedik,'' diyen Tuna, açıklamasında ''Bu manzaralar çok güzel. Daha Toroslar Belediyespor ve Kuvayi Milliyespor'a da alan açacağız. Amacımız Mersin İdmanyurdu'nun transfere ihtiyacı kalmadan altyapıdan yetiştirmek. Hocalarımıza da güvenimiz sonsuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor Mersin İdmanyurdu'na başarılar diliyoruz” dedi.


YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.


ih