Yıldırım'ın hakaret davası ertelendi..

Tarih22 Ocak 2014 , 17:01

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Anadolu 29. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, duruşmalardan vareste tutulan tutuksuz sanık Aziz Yıldırım katılmadı. Yıldırım'ın avukatları Abdurrahim Erol ve Abdullah Kaya da mazeret bildirerek duruşmaya gelmedi.

Hakim Muharrem Ballı, Zekeriya Öz'ün avukatı Mahmut Gönültaş'ın UYAP üzerinden vekillikten istifa ettiğini içeren bir belgenin gönderildiğini tutanakara geçirdi.

Mehmet Berk'in avukatı Kaptan Yılmaz da avukatların sunduğu mazeretleri mahkemenin takdirine bıraktığını belirterek, bir diyeceğinin olmadığını söyledi.

Hakim Ballı, Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya'nın, savcılar Zekeriya Öz ve Mehmet Berk'in tanık sıfatıyla dinlenilmesi talebinin reddine ilişkin celse arasında itirazda bulunduğunu bildirdi. 

İtiraz dilekçesinin bir üst mahkemece de reddedildiğini bildiren Ballı, avukat Mahmut Gönültaş'ın istifa dilekçesinin, Zekeriya Öz'e tebliğinin beklenmesine ve diğer avukatların mazeret dilekçelerinin kabulüne karar vererek, duruşmayı erteledi.

 

İddianameden
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcığınca hazırlanan iddianamede, ''Futbolda şike'' iddialarına ilişkin dava kapsamında 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Aziz Yıldırım'ın katıldığı bir televizyon programında, şike soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Berk ile Zekeriya Öz'e hakaret ettiği belirtiliyor.  

İddianamede, Yıldırım'ın ''kamu görevlisine hakaret'' suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapsi isteniyor. 

 YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Son Spor Toto Süper Lig HaberleriTüm Spor Toto Süper Lig Haberleri

me