Önder Özen imzaladı!

Tarih13 Haziran 2009 , 14:04

Önder Özen imzaladı!

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

2008-2009 sezonunda Turkcell Süper Lig'den Bank Asya 1. Lig'e düşen Hacettepe'de, teknik direktörlük görevine, 4 yıldır Fenerbahçe'de yardımcı antrenörlük görevini yürüten Önder Özen getirilirken, kulüp binasında yapılan imza törenine mor-beyazlı takımın başkanı Turgay Kalemci, teknik direktör Önder Özen, yardımcı antrenör Hasan Özdemir katıldı.

Başkan Kalemci, imza töreninde yaptığı konuşmada, ''Bizim kulübün yapısı ve hedefleri doğrultusunda, Hacettepe ismiyle özdeşleşen, Hacettepe Üniversitesi mezunu hocamızla anlaştık. Geçen yıl küme değiştirdik. Bank Asya 1. Lig, bizim yeniden yapılanmamız adına bir fırsat olacak. İnanıyorum ki, Önder hocamızla çok güzel çalışmalar yapacağız'' dedi.

Teknik Direktör Önder Özen ise Hacettepe'ye gelmekten çok mutlu olduğunu belirterek, ''Burada olmaktan çok mutluyum. Bizim hedefimiz kendimizle yarışmak. Yarınki Hacettepe, bugünkünden nasıl daha iyi olur, bunun için çalışacağız'' diye konuştu.

Hacettepe Kulübü'nün bir kimliğinin olduğunu ve isim olarak çok öne çıkmamış, kendi geleceği ile kulüp geleceği arasında bir bağı olan futbolcu kadrosuna sahip bulunduğunu vurgulayan Özen, şunları kaydetti:
''Hacettepe Kulübü'nün bir kimliği var. Kadrosu, davranış kalitesi üst düzey olan oyunculardan oluşuyor. Futbolcular, hakemlere, hocalarına, seyircilere ve basına karşı hep saygılı oldular. Hedefimiz, bunu aynen sürdürmek. Potansiyeli yüksek oyuncular var. Biz onların seviyesini, kalitesini artırmak istiyoruz.''

Mor-beyazlı takımda teknik direktörlük görevine getirilen Özen, Fenerbahçe altyapı antrenörlerinden Hasan Özdemir'in kendisinin yardımcılığını üstleneceğini söyleyerek, ''Hasan hocamız, futbolculuğunda defans oyuncusu olmasına rağmen, 80 gol atmış, milli takım forması giymiş biridir. Fenerbahçe'de 8 yıl top koşturduktan sonra 7 yıl da altyapıda görev almıştır. Şimdi Fenerbahçe'yi bırakıp, benimle buraya geldi'' diye konuştu.

Özen, kaleci antrenörü ve diğer yardımcı antrenörlerin kulüp tarafından sağlanacağını sözlerine ekledi.

-ÖNDER ÖZEN KİMDİR?-
17 Ekim 1969'da Eskişehir'de doğan Özen, Eskişehir Eskispor'da antrenörlük yaptıktan sonra Fenerbahçe altyapısı, Christoph Daum, Zico ve Luis Aragones'in yardımcı antrenörlüklerini üstlenmişti.
Önder Özen, Hacettepe'de ilk kez teknik direktörlük deneyimi yaşayacak.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam