Altay, Zafer Bilgetay'a emanet..

Altay, Zafer Bilgetay'a emanet..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Altay Kulübü Başkanı Niyazi Konuşmaz, Karşıyaka maçına galibiyet için çıktıklarını, ancak bunu başaramadıklarını belirterek, karşılaşmanın ardından teknik direktörleri Fuat Yaman'ın da görevi bıraktığını söyledi.

Yaman'ın görev yaptığı süre boyunca çok özverili davrandığını kaydeden Konuşmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Hocamızın takımın bu puanları toplamasında büyük bir katkısı oldu. Ancak kendisi motivasyonunu kaybettiğini ve ayrılmak istediğimizi iletti. Kendisinin Altay camiasında her zaman bir yeri olacaktır. Bizim bugüne gelmemizde bize çok destek verdi. Gösterdiği tutum, unutulmaması gereken bir davranış biçimiydi. Bugünlük yollarımız ayırdık ama her zaman Altayımızın dostu olacaktır. Bu hafta Mersin İdmanyurdu maçı için perşembe günü Mersin'e gideceğiz. Şu an için takımı Zafer Bilgetay hocamıza emanet ettik. Şu an için başka bir teknik direktör görüşmesi yapmadık.''

Konuşmaz, Karşıyaka Teknik Direktörü Ümit Turmuş'un Altaylı bazı yöneticilere ilişkin açıklamalarıyla ilgili de ''Kimseyi zan altında bırakmaya gerek yok. Bu tür açıklamalar iki büyük camiayı karşı karşıya getirir. Türkiye'de herkes herkesin oynadığı futbolu biliyor. Bunun için başkalarının ajan tutmasına gerek yok'' diye konuştu.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam