Mersin'de 'Penbe' dönem..

Mersin'de 'Penbe' dönem..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Kulüp başkanı Ali Kahramanlı, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) düzenlenen imza töreninde, yeni bir ekip ve yeni bir heyecanla ligin kendileri için yeniden başladığını söyledi.

Samsunspor maçından sonra istifa eden teknik direktör Serhat Güller'e verdiği hizmetten dolayı teşekkür eden Kahramanlı, ''Serhat hocamız çok mücadele etti ve çok çalıştı. Ama şanssızlıklar peşimizi bırakmadı. Bu yeni ekiple bu şanssızlığı kıracağımıza inanıyorum'' dedi.

Güller'in istifasının ardından Bülent Uygun da dahil birçok hoca ile görüştüklerini anlatan Kahramanlı, ''Neticede Ergün hocamızla görüşerek anlaştık. Bizi kırmayarak (Mersin İdmanyurdu için sevse seve gelir, çalışırım. Hep birlikte mücadele ederiz) dedi. Para konusunu konuşmadık. Zaten bizim için de hocamız için de her şey para değil. Mersin'e ne kazandırabiliriz diye mücadele ediyoruz. Bundan sonra hep birlikte çalışarak Mersin İdmanyurdu'nu hak ettiği yere taşıyacağız. Bizim bundan sonra desteğe, birlik ve beraberliğe, morale ihtiyacımız var'' dedi.

Tesis çalışmalarının Vali Hüseyin Aksoy'un bilgisi doğrultusunda sürdüğüne işaret eden Kahramanlı, en kısa sürede yer tespiti yaparak bunu hayata geçirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Teknik direktörlüğe getirilen Ergün Penbe ise, başarılı bir geçmişe sahip olduğunu, bundan sonraki hayatında buna yenilerini eklemek istediğini, bunu da Mersin İdmanyurdu ile başlatmak istediğini söyledi.

Mersin'in konumunu iyi bildiğini ifade eden Penbe, ''Başarılarla dolu 85 yıllık bir geçmişe sahip bu kulübe yeni başarılar eklemek istiyoruz. Sıkıntılı süreç yaşıyoruz. Sıkıntılı günler olmadan iyi günler olmuyor. Önemli olan bu sıkıntılı günleri en çabuk şekilde atlatabilmek. Bunu da yapacak güçteyiz'' dedi.

Giresunspor maçında takımı izlediğini ve olumlu izlenimler bıraktığını anlatan Penbe, şöyle konuştu:
''Takımı gördükten sonra hedefi ilk altı olarak belirledim, alt sıraları hiç düşünmüyorum. Oyuncuların moral ve özgüvene ihtiyacı olduğu kanısındayım. Yoksa takımda her şey var. Ekip olarak yeterli deneyimdeyiz. Bilgi ve birikimleri futbolcu kardeşlerimize aktaracağız. Gerekeni onlar sahada yapacaklardır. Bu dönemde herkesin kenetlenip ellerini taşın altına koyması gerekiyor. Önemli olan zor günlerde beraber olmak ve kenetlenmektir. Hafta sonu Altay ile yapacağımız önemli bir maç var, ardından iki kritik maç daha yapacağımız. Hedefimiz 3'te 3 yapmak. Bunu sağladığımız takdirde takımın bu moral ve motivasyonla yukarılara doğru çıkacağına inanıyorum.''

Tesisleşme konusuna da değinen Penbe, ''Tesisleşme yolunda ilk adımlar atıldı. Bir kulüp için en önemli olan tesisleşme ve alt yapıdır. Bu konuda Mersin'in geç kaldığını düşünüyorum. 85 yıllık tarihi olan bir kulübün bunu çok önceleri çözmesi gerekiyordu. Çünkü bu şehrin buna ihtiyacı var'' diye konuştu. Konuşmaların ardından Penbe, kendisini sezon sonuna kadar Mersin İdmanyurdu'na bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Penbe'nin yardımcılıklarını ise Kemalettin Şentürk, Volkan Kilimci, Ali Asım ve Serkan Damla'nın üstlendiği bildirildi.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam