Yüksel Yeşilova ve Musa Kuş imzaladı..

Tarih03 Haziran 2010 , 19:29

Yüksel Yeşilova ve Musa Kuş imzaladı..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Ali Kahramanlı, imza töreninde, yaklaşık 85 yıllık geçmişe sahip Mersin İdmanyurdu'nun henüz bir tesisinin bulunmadığını, öncelikli olarak bu sorunu çözmeyi amaçladıklarını söyledi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı ziyaret ederek bu konuda destek istediklerini belirten Kahramanlı, ''Bu konuda yer arayışlarına başlandı. Bulunur bulunmaz da tesis için çalışmalara başlayacağız'' dedi.

Hedeflerinin Mersin İdmanyurdu'nun hak ettiği ve özlemini çektiği yere ulaştırmak olduğunu vurgulayan Kahramanlı, şöyle konuştu:
''Transfer çalışmalarından öncelikli olarak teknik direktör sorununu prensipte anlaştığımız Yüksel Yeşilova ile sözleşme imzalayarak çözüyoruz. Ayrıca dış transferde Giresunspor'dan Musa Kuş'u da renklerimize bağlıyoruz. İç transferi önümüzdeki hafta sonuna kadar çözüp, ardından dış transfere yöneleceğiz. Bunu yaparken de gerek hocamız, gerekse yönetim kurulu arkadaşlarımızla istişareli bir şekilde olacağız. Çünkü geçen yılki sıkıntıları bu yıl yaşamak istemiyoruz. Onun için acele etmiyor, ince eleyip sık dokuyoruz.''

Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın ışıklandırılması ve çimlerinin yenilenmesi, bazı bölümlerin üstünün kapatılması için çalışmaların sürdüğüne işaret eden Kahramanlı, belirledikleri hedefe ulaşmak için her kesimden destek beklediklerini kaydetti.

Bazı kesimlerce eleştirildiklerini ifade eden Kahramanlı, ''Bugüne kadar kulübe 2,5 milyon TL verdim. Bazı çevrelerce olağanüstü genel kurul dillendiriliyor. Biz yönetime girip takıma maddi ve manevi destek verecek herkese açığız. Öncelikli hedefimiz transferleri tamamlamak. Gerekirse bu iş bittikten sonra takıma maddi destek vermek isteyen olursa genel kurula gideriz'' dedi.

Teknik Direktör Yeşilova da önemli ve şerefli bir görevde olduğunu belirterek, bunda katkısı olanlara teşekkür etti.

Hedefinin kendisine güvenen ve yanında olan insanlara en iyi şekilde hizmet etmek olduğunu bildiren Yeşilova, ''Biz de insanız hata yapabiliriz. Ancak atacağımız her adım, yapacağımız her iş öncelikle Mersin İdmanyurdu için olacak'' diye konuştu.

Dış transfer çalışmalarına da değinen Yeşilova, genç oyuncu Andrei Ionescu ile prensipte anlaştıklarını ve sözleşme imzalamayı planladıklarını kaydetti. Yeşilova, ayrıca transfer çalışmaları doğrultusunda yarın yurt dışına gideceğini söyledi.

Musa Kuş ise hedefleri bulunan bir futbolcu olduğunu belirterek, ''Mersin İdmanyurdu da hedefleri olan bir takım. Burada değil sahada konuşmak ve şampiyonluk yaşamak istiyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından basın sözcüsü Celal Ata ile futbol şube sorumlusu Mehmet Işık'ın da hazır bulunduğu törende, Yeşilova ve Kuş, kendilerini bir yıllığına Mersin İdmanyurdu'na bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam