Ankaraspor hocasını buldu..

Tarih09 Temmuz 2010 , 13:00

Ankaraspor hocasını buldu..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Batıkent'teki ASKİ Tesisleri'nde gerçekleştirilen imza törenine Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz, teknik direktör Önder Özen ile yardımcı antrenörler Hasan Özdemir, Ahmet Yavuz ve kaleci antrenörü Mehmet Varlıer katıldı.

Törende konuşma yapan başkan Kurnaz, Ankaraspor'un geçen sezon Süper Lig'den hakkız olarak düşürüldüğünü belirterek, ''Bu nedenle geçen sezonu futboldan uzak geçirmek zorunda kaldık. 1 yıldır futbola aç bir takım olarak gümbür gümbür geliyoruz'' dedi.

Ruhi Kurnaz, her alanda adaletin olması gerektiğini, bu nedenle Türk Adaleti'ne güvendiklerini ifade ederek, ''Şu an mahkememiz sürüyor. Anayasa Mahkemesi Adaletin en üst makamı. Onun vereceği karara saygımız var. Anayasa Mahkemesi şayet tahkim kurulunun kararını bozarsa, yeniden Süper Lig'e dönme şansımız olacak. Aksi takdirde Bank Asya 1. Lig'deki hedefimiz elimizden alınan hakkı tekrar elde ederek, Süper Lig'de yeniden yer almak'' diye konuştu.

Yaşadıkları haksızlık neticesinde içinde fırtınalı ve çelişkiler oluştuğunu vurgulayan Kurnaz, şöyle konuştu:
''Bu durumun beni olumsuz yönlere sürüklememesi için çok temkinli davranıyorum. Dağdan gelen sel gibi değil, kendi mecrasında akan nehir gibi ifadesini kullanmak istiyorum. Çünkü bu sezon geçmişteki haksızlıklara tepkili değil, daha kontrollü ve daha fazla kenetlenmiş olarak lige başlamak istiyoruz. Futbolun her kademesi ayrı bir heyecan dolu ve biz de bu heyecanla lige hazırlanıyoruz. Biz varız dedik, yeni baştan ortaya çıktık ve teknik ekibimizi kurduk, yolumuza devam ediyoruz.''

-ÇOCUKLARI SOKAKTAN KURTARAN KULÜP-
Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz, Türkiye genelinde en az sokak çocuğunun Ankara'da bulunduğunu hatırlatarak, ''Bunun nedeni Ankaraspor'un geliştirdiği projedir. Türkiye'de ilk kez altyapı grubunu 3 yaş sınırına kadar indiren ve onları derslerinde başarılı olmaya teşvik eden kulüp biziz. Bu nedenle çocuklarımız sokaklar yerine Ankaraspor'un futbol okullarını tercih ediyorlar. Böylece hem biz futbolcu ordusu kuruyoruz, hem de ana babalar çocuklarını kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarmış oluyorlar'' dedi.

-TEKNİK DİREKTÖR ÖNDER ÖZEN-
Yeni teknik adam Önder Özen de içindeki tek duygunun Ankaraspor'a sağlayacağı katkıdan ibaret olduğunu bildirerek, şunları söyledi:
''Buraya gelmeden hem başkanla, hem menajerlerle görüştüm ve ayağımda prangalar olmadan çalışacağım bir kulübe geldiğime emin oldum. Ankaraspor'un hem maddi, hem de manevi kaybı çok büyük. Bu nedenle daha fazla sokağa atılacak paraları olmadığını düşünüyorum ve ona göre bir transfer politikası belirleyeceğiz.''

Daha sonra başkan Ruhi Kurnaz, teknik direktör Önder Özen ile sözleşme imzaladı.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam