Fikret Kar istifa etti..

Tarih06 Eylül 2010 , 14:41

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
SKOR TAHMİN OYUNU

Altay Kulübü’ne büyük ve uzun vadeli hizmet verebilmek adına genel kuruldan önce kendisine teklif edilen görevi kabul ettiğini, ancak hiçbir art niyet olmadan yaptığı hareketin kulübe zarar verdiğini gördüğünü belirten Kar, "Oğlum Ferhat Kar’a lisans çıkarmam, Altay Spor Kulübü’nü kamuoyu nezdinde yaraladı. Bunu sona erdirmenin tek çaresinin istifa müessesini harekete geçirmek ve oğlum Ferhat Kar’ın sözleşmesini feshederek lisansını iptal etmek olduğunu görüyorum. Bu saatten sonra görevimin başında daha fazla kalmak demek, çok sevdiğim kulübeme daha fazla zarar vermek demektir. İstemeyerek de olsa aldığım istifa ve lisans iptal kararları, Altay Kulübü geleneklerine ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın özverili çalışmalarına duyduğum saygıdan kaynaklanmaktadır. Görev süresince omuz omuza çalıştığım başta Başkan Ahmet Taşpınar, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve kamuoyundan tekrar özür diler, Altay Spor Kulübü’ne sonsuz başarılar temenni ederim" dedi.

Kar’ın istifasını üzülerek kabul ettiğini belirten Başkan Ahmet Taşpınar ise yaptığı açıklamada, Ferhat Kar’a, yönetim kurulunun bilgisi dışında lisans çıkarılması konusunda kusuru bulunan kulüp idari personeline de yazılı ihtar cezası verdiklerini belirtti.

"Altay Kulübü, çok önemli bir yöneticisini kaybetti" diyen Taşpınar, "Tamamen artniyetsiz düşünülen bir olay olmasıına rağmen ne yazık ki kamuoyunda çok farklı bir yansımaya neden oldu. Ancak şunu Türk spor kamuoyunun çok iyi bilmesini isteriz ki; Büyük Altay’ın geleneklerini en iyi koruyabilecek yönetim kurulu görevinin başındadır. Bu olaydan nemalanmaya çalışan şer ittifaklarına da pabuç bırakmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Kulübün hayata tutunma mücadelesi verdiği bir ortamda her türlü sıkıntıyı bir yana bırakıp bu tarz gündemlerle beslenen kişilerle hesabımız devam edecektir. Kulüp olarak şu an itibariyle Diyarbakırspor maçına odaklanıyoruz, Bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğu konusunda kamuoyunu tekrar bilgilendirmenin yararlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Bu arada Genel Menajer Levent Tanık da görevinden istifa etti. Başkan Ahmet Taşpınar, istifa kararının bu olayla hiçbir ilişkisi olmadığının altını çizdi.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.