Demirbakan imzayı attı..

Tarih06 Ekim 2010 , 16:25

Demirbakan imzayı attı..
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
SKOR TAHMİN OYUNU

Dün akşam yönetim kurulunun daveti üzerine Adapazarı’ndan yola çıkan Demirbakan, öğle saatlerinde geldiği Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde yönetim kurulu tarafından karşılandı.

Tesisleri gezen, antrenör ve sağlık ekibinden geçmişe yönelik raporlar alan Demirbakan, yardımcılıları Koray Cinel, Mustafa Eskisoy ve Erol Camkıran ile geniş kasaplı bir toplantı da yaptı. Daha sonra profesyonel şube yönetimi ile bir araya gelen Demirbakan, sözleşmesiyle ilgili tüm detaylarda anlaşıp, sezon sonuna kadar 1 yıllık mukavele imzaladı.

Futbolculuk döneminde Altay’da forma giydiğini, camiayı ve kulübün yapısını çok yakından tanıdığını belirten Demirbakan, "Altay, özellikle son 8-10 senede derin acılar yaşayan bir kulüp. Ama her şeyin üstesinden gelerek bugünlere ulaştı. Bu örnek bile camiasın ne kadar güçlü bir temele sahip olduğunu gösterir" dedi.

Yönetimin sezon başında 3 yıllık idari, mali ve hukuki bir planlamayla işbaşına gelmesinin çok önemli bir adım olduğunun altını çizen, bunu "iddiasızlık" olarak yorumlamamak gerektiğini vurgulayan Demirbakan, "Altay adının geçtiği her yerde iddia vardır. Yönetim kurulu ve futbolcu kadrosu da bu inancı fazlasıyla taşımaktadır. Altay Kulübü’nün hedefi öncelikli olarak ilk 6’ya girmektir. Her dönemdeki kadrolarıyla bunu başaran Altay, bu sezon da öncelikli hedefini yakalayacaktır. Bugünden itibaren hedefimize doğru ilk adımlarımızı atmaya başlıyoruz" diye konuştu.

Görev yaptığı hiçbir takımda bahanelerin arkasına sığınmadığının altını çizen tecrübeli teknik adam, "Altay takımı, sahaya kazanmak için çıkar. İki gol yiyen bir takım, eğer 3 gol atarsa benim gözümde başarılıdır. Hakem iki penaltı verdi ve güneş gözümü aldı gibi bahaneler üretmem ve futbolcu kadrosunun da üretmesine izin vermem" dedi.

Demirbakan, imza töreninin ardından takımla kısa süreli bir toplantı yapacak ve ardından ilk çalışmasına çıkacak.

DEMİRBAKAN KİMDİR?
1954 yılında Eskişehir’de doğan Demirbakan, 1982 yılında futbolculuk yaşamını noktaladıktan sonra antrenörlüğe Akyazı’da başladı. Daha sonra Alanyaspor, Erzurumspor, Malatyaspor, Eskişehirspor, Sakaryaspor, Diyarbakırspor, Antalyaspor, Kahramanmaraşspor ve Kocaelispor takımlarında görev yaptı. Sakaryaspor’u iki kez TFF 1. Ligi’ne, Diyarbakırspor’u iki sezon önce Spor Toto Süper Ligi’ne çıkaran Demirbakan, Sakaryaspor, Eskişehirspor ve Diyarbakırspor takımlarıyla play-off finali de oynadı.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.

ih