Konyaspor Özdemir'e emanet..

Tarih01 Temmuz 2011 , 16:51

Konyaspor Özdemir'e emanet..
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
SKOR TAHMİN OYUNU

Tolga DURMAZ/KONYA

Yeni sezonun ilk çalışmasını yarın Isparta Davraz’da gerçekleştirecek Konyaspor’da, teknik direktör sıkıntısı da çözüldü. Geçtiğimiz sezonun son bölümünde takımı çalıştıran Yılmaz Vural ile anlaşamayan Konyaspor’da Cemal Menteşe’nin ismi de ön planda tutuluyordu. Ancak Yeşil-Beyazlı yönetim sürpriz bir şekilde Osman Özdemir ile görüşmelere başladı. Geçtiğimiz sezon Adanaspor’u çalıştıran tecrübeli teknik adamla yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanırken, bugün kulüp tesislerinde yapılan törenle Osman Özdemir 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlenen ve Başkan Bahattin Karapınar ile yöneticiler Mehmet Uvat ve Mehmet Soylu'nun da hazır bulunduğu imza töreninde konuşan Osman Özdemir, "Beni ve ekibimi bu göreve layık gördükleri için sayın başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Konyaspor Türk futbolunun marka kulüplerinden ve belli bir yere sahip. Daha önce oyuncu olarak hizmet ettiğim kulübe şimdi teknik direktör olarak geldim. Bu benim için gerçekten mutluluk verici bir olay. Konyaspor ligden düşmenin travmasını yaşayacak. Ama bunu Konyaspor'u sevenlerin vereceği destekle en kısa sürede atlatacağımıza inanıyorum. Fiziksel olduğu kadar travmanın ortadan kalkması adına mental çalışmalarda yapacağız. Bundan sonraki dönemde kesinlikle benden bir şikayet duymayacaksınız. Mazeretlerin arkasına sığınmadan başarılı olmak için çalışacağız ve başarılı da olacağız" diye konuştu.

"Yaz döneminde arzu edilmeyen haberlerle spor kamuoyunun gündemini meşgul ettik. Bu haberler camiayı ve tüm spor kamuoyunu üzdü" sözleriyle açıklamalarına başlayan Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar ise, "Şu ana kadar teknik direktör konusunda bir netlik yoktu. Dün Osman Özemir hocamızla bir görüşme yaptık. Hocamızın kariyerini herkes biliyor. Kişiliği ve karakteri ile de bizim gibi takımların ihtiyacı olan bir isimdi. Bir teknik direktörden çok bir abilik yapacak bir isim olarak gördüm kendisini. 3-4 saat konuştuk. Kendisine kulübümüzün içerisinde bulunduğu durumu en ince ayrıntısına kadar anlattık. Her şeyin para olmadığını ve Konyaspor'da çalışmaktan son derece mutlu olacağını söyledi. Osman Özdemir hocamız ile 1 yıllık sözleşme imzalıyoruz. Her iki tarafa da hayırlı olsun. İnşallah sezonu en iyi şekilde tamamlayacağız" dedi.


YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.


me