Sürmenespor'dan şok şike iddiası..

Tarih11 Mayıs 2010 , 17:20

Sürmenespor'dan şok şike iddiası..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Kulüp basın sözcüsü Sinan Kanca, antrenör Turgay Karslı ve kulüp müdürü Okan İsmailoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenlediler. Basın açıklamasını okuyan Kanca, takımlarının ''kumpas kurularak'' ligden düşürüldüğünü iddia etti.

Gümüşhanespor-Arsinspor maçı öncesi bazı duyumlar aldıklarını ifade eden Kanca, şu iddialarda bulundu:

''Müsabakanın berabere bitmesi için iki kulüp idarecilerinin ve futbolcularının görüşme halinde oldukları ve müsabakanın berabere bitmesi için anlaştıkları duyumlarını aldık. Ayrıca, Kastamonuspor da Gümüşhanespor'a maçın berabere bitmesi için 170 bin lira önerdiğini, Gümüşhanespor'un da onlardan 300 bin lira istediğini öğrendik. Çünkü Gümüşhanespor'un yenilmesi halinde Kastamonuspor üçlü averajla küme düşecekti. Yaşanan olayları 07 Mayıs 2010 tarih 43/2010 sayılı yazımız ile Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirdik.''

Gümüşhanespor ile Arsinspor'un oynadıkları daha önceki maçta da 60 bin lira karşılığında birbirlerine maç verdiklerini iddia eden Kanca, ''Ayrıca, Gümüşhanespor ve Arsinspor'un aralarında da 'kim zor durumda kalırsa ona 3 puan verilsin' diye bir anlaşma yaptıkları yönünde bilgiler edindik. Elimizde daha detaylı bilgi ve doneleri dün TFF Yönetim Kuruluna teslim ettik'' diye konuştu. Küme düşecek takımın son hafta belli olmasının, futbolun içinde ''her zaman var olan'' kötü niyetli kişilerin devreye girmesine neden olduğunu kaydeden Kanca, şunları söyledi.

''Son hafta Gümüşhanespor-Arsinspor maçı berabere bitmiş ve Kastamonuspor da uzatma dakikasında uzaktan yakından ilgisi olmayan pozisyondaki penaltı golüyle Trabzon Yalıspor'u yenmiştir. Sırasıyla Kastamonuspor, Arsinspor ve Sürmenespor 49 puanla ligi tamamlamış ve averaj sistemine göre ligden düşen Sürmenespor olmuştur. Biz bu maçlarla ilgili bilgi ve doneleri TFF Yönetim Kuruluna dün elden teslim ettik.''

Kanca, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, milletvekilleri ve TFF Yönetim kurulu üyelerine çağrıda bulunduklarını da kaydederek, ''Sporun kirlenen yüzünü temizlemek ve bu senaryoda yer alan aktörlerin bulunup cezalandırılmasını bekliyoruz. Bu olayın takip edilerek sonuçlandırılması ve ligin tescil edilmemesi en büyük temennimiz. Biz kulüp olarak merhamet beklemiyoruz. Sadece bu olaya karışan kişilerin hukuk önünde hesap vermelerini bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Reklam