Ajansspor.com - Anında, Tarafsız Spor Haberleri
  • Guiza\'yı kafasından vurdular!
  • Milan\'ın genç yeteneğinden efsane olacak bir gol!
  • Hakemin göbeğini açtı 4 maç ceza aldı!
UEFA Avrupa Ligi Kura Çekimi - Torbalar
  • 1. Torba
  • Anderlecht
  • Valencia
  • Hapoel Tel Aviv
  • Sporting Lisbon
  • Roma
  • Galatasaray
  • Salzburg
  • Fenerbahçe
  • Benfica
  • Shakhtar Donetsk
  • PSV Eindhoven
  • W.Bremen
  • Unirea Urziceni
  • Juventus
  • Marseille
  • Wolfsburg
  • 2. Torba
  • Ajax
  • Lille
  • Hamburg
  • Hertha Berlin
  • Fulham
  • Panathinaikos
  • Villarreal
  • Twente
  • Everton
  • Club Brugge
  • Kobenhavn
  • Bilbao
  • Liverpool
  • Rubin Kazan
  • St.Liege
  • Atletico Madrid

2009/10 UEFA kupası grup maçları sonucunda oluşan puan durumlarına ulaşmak için tıklayınız.

Kurallar gereği 2. turda aynı ülke ekipleri ve aynı grupta yer alan takımlar birbirlerine rakip olamayacak. Bu nedenle Fenerbahçe ile Twente, Galatasaray'la da Panathinaikos eşleşemeyecek.

Öte yandan seri başı olmayan ekipler (2. torbadakiler) 2. turda eşleştiği seri başı ekiplerle ilk maçlarını sahalarında yapacaklar.


KURA HEYECANI
UEFA Avrupa Ligi 2. ve 3. tur maçlarının kura çekimi İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Merkezi'nde yapılacak. UEFA Avrupa Ligi 2. ve 3. tur maçlarının kura çekimi TSİ 14.00'de başlayacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçlarını lider olarak tamamlayan Galatasaray ile Fenerbahçe'nin 2. turdaki rakipleriyle, 3. tura yükselmeleri durumundaki muhtemel rakipleri de kurada belli olacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde 2. tur ilk maçları 18 Şubat 2010, rövanşları 25 Şubat 2010'da, 3. tur ilk maçları 11 Mart 2010, rövanşları da 18 Mart 2010'da yapılacak.
UEFA Avrupa Ligi Kura Çekimi - Son 32 - Maçlar
  • 1. Maç
  • Rubin Kazan 
  • -
  •  Hapoel Tel Aviv
  • 2. Maç
  • Bilbao 
  • -
  •  Anderlecht
  • 3. Maç
  • Kobenhavn 
  • -
  •  Marsilya
  • 4. Maç
  • Panathinaikos 
  • -
  •  Roma
  • 5. Maç
  • Atletico Madrid 
  • -
  •  Galatasaray
  • 6. Maç
  • Ajax 
  • -
  •  Juventus
  • 7. Maç
  • Club Brugge 
  • -
  •  Valencia
  • 8. Maç
  • Fulham 
  • -
  •  Shakhtar Donetsk
  • 9. Maç
  • Liverpool 
  • -
  •  Unirea Urziceni
  • 10. Maç
  • Hamburg 
  • -
  •  PSV Eindhoven
  • 11. Maç
  • Villarreal 
  • -
  •  Wolfsburg
  • 12. Maç
  • St.Liege 
  • -
  •  Salzburg
  • 13. Maç
  • Twente 
  • -
  •  W.Bremen
  • 14. Maç
  • Lille 
  • -
  •  Fenerbahçe
  • 15. Maç
  • Everton 
  • -
  •  Sporting Lisbon
  • 16. Maç
  • Hertha Berlin 
  • -
  •  Benfica
UEFA Avrupa Ligi Kura Çekimi - Son 16 - Maçlar
  • 1. Maç
  • Hamburg-PSV Eindhoven
  •  - 
  • Bilbao-Anderlecht
  • 2. Maç
  • Rubin Kazan-Hapoel Tel Aviv
  •  - 
  • Villarreal-Wolfsburg
  • 3. Maç
  • Atletico Madrid-Galatasaray
  •  - 
  • Everton-Sporting Lisbon
  • 4. Maç
  • Hertha Berlin-Benfica
  •  - 
  • Kobenhavn-Marsilya
  • 5. Maç
  • Panathinaikos-Roma
  •  - 
  • St.Liege-Salzburg
  • 6. Maç
  • Lille-Fenerbahçe
  •  - 
  • Liverpool-Unirea Urziceni
  • 7. Maç
  • Ajax-Juventus
  •  - 
  • Fulham-Shakhtar Donetsk
  • 8. Maç
  • Club Brugge-Valencia
  •  - 
  • Twente-W.Bremen