11. Saraybosna Yarı Maratonu koşuldu!

17.09.2017 12:05 - Son Güncelleme -
11. Saraybosna Yarı Maratonu koşuldu!

 Bosna Hersek'te düzenlenen 11. Saraybosna Yarı Maratonu'nda erkeklerde Macar atlet Tamas Nagy, kadınlarda Kenyalı sporcu Lucia Kimani ilk sırayı aldı.

Başkent Saraybosna'da 11'incisi düzenlenen yarı maratonda erkeklerde Nagy, 1 saat 12 dakika 4 saniyelik derecesiyle birinci, Bosna Hersekli atletlerden Vinko Slisic 1.16.58'lik süresiyle ikinci, Slavisa Bunic de 1.17.71'lik zamanıyla üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Kimani, 1.32.38'lik derecesiyle ilk sırayı elde etti. Bosna Hersekli atlet Jelena Kosic, 1.33.16'lık derecesiyle ikinci, Sırp atlet Aleksandra Marinkov da 1.33.32'lik süresiyle üçüncü sırada yer aldı.

Yarı maratonun ardından dereceye giren sporculara törenle madalyaları takdim edildi.

Koşuya start veren Saraybosna Belediye Başkanı Abdulah Skaka, her yıl düzenlenen yarı maratonun başkentin turizm bakımından gelişmesine yardımcı olduğunu ifade ederek, her sene daha fazla kişinin koşulara katıldığını belirtti.

Saraybosna Maraton Derneği Başkanı Müdürü Erol Mujanovic ise yarı maratonla eş zamanlı olarak üç farklı koşunun daha gerçekleştirildiğini anımsatarak, Saraybosna'nın bu organizasyon sayesinde 30 ülkeden 3 bin sporsevere ev sahipliği yaptığını aktardı.

keyboard_arrow_up