15 Temmuz Şehitleri anısına ringe çıkacak!

08.12.2016 13:28 - Son Güncelleme -
15 Temmuz Şehitleri anısına ringe çıkacak!

Başarılı kick boksçu Resul Uzun, 15 Temmuz Şehitleri anısına 18 Şubat'ta Polonyalı Eldar Oliveira Garcia karşısında ringe çıkacak.

15 Temmuz’da kucağında arkadaşını şehit veren Trabzonlu kick boksçu Resul Uzun, 18 Şubat 2017’de Burhan Felek Spor Salonu’nda Polonyalı Eldar Oliveira Garcia ile maça çıkacak. Resu Uzun, 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenecek bu özel karşılaşmaya tüm şehit ve gazi yakınlarını davet etti.


15 Temmuz darbe girişiminde kucağında şehit vermiş ve tanklara dur demiş bir sporcu olduğunu ifade eden Uzun, “Allah bize bir daha 15 Temmuz yaşatmasın. Sayın Cumhurbaşkanımız nasıl bir alo ile halkı meydanlara dökülsün dediyse ben de bir sporcu olarak hemen köprüye koştum. Zaten ben de Kısıklı’da Cumhurbaşkanımızın evinin yanında oturuyorum. Yanımda bir arkadaşım vardı. O vurulunca onu kucağımda taşımak zorunda kaldım. Merminin nereden geldiğini göremedik muhtemelen tepeden bir yerden geldi. Hain FETÖ’cünün mermisiydi. Vurulduktan sonra onu hemen kucağıma aldım. Aşağıya doğru giderken öldüğünü hissettim” ifadelerini kullandı.

Barcelona'nın yıldızı Dembele'nin 4 efsanesi

keyboard_arrow_up