Adana'da Binicilik Engel Atlama Yarışları

12.11.2015 10:55 - Son Güncelleme -
Adana'da Binicilik Engel Atlama Yarışları

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak, yazılı açıklamasında, kentin hava koşullarının biniciliğe uygun olduğunu, yarışların Türkiye'deki en çağdaş tesisler arasında gösterilen Adana Atlıspor Kulübü'nde gerçekleştirileceğini belirtti.

Binicilik Federasyonu Başkanı Atıf Bülent Bora ve yönetim kurulu üyelerinin de yarışları izlemek için kente geleceklerini aktaran Ataşbak, "Çağdaş tesislerimizde daha çok yarış düzenlemek ve farklı etkinliklerle gündemde tutmak için Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Özgür Yağmur ile projeler üretiyoruz. Çoğu bölgede hava koşulları kötüyken burada binicilik sporu için ideal bir havaya sahibiz. Kurumumuz ve kulübümüzde, organizasyon konusunda deneyimli ekip var. Bu kapsamda, ulusal ve uluslararası yarışlara ev sahipliği yapmaya hazırız" değerlendirmesinde bulundu.

Ataşbak, 15 kulüpten 40 binicinin 98 atla katılacağı ve 3 gün sürecek yarışlar kapsamında Atatürk, Türkiye Binicilik Federasyonu, İnönü, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) kupalarının da sahiplerini bulacağını kaydetti.

Yarışların kaliteli ve zevkli geçeceğine inandığını vurgulayan Ataşbak, "Sporseverler, çocuklarına at sevgisini aşılayabilecekleri bu yarışları ailece piknik yaparak ücretsiz izleyebilecek" ifadesini kullandı.

Gaziantepspor'da bir garip başkanlık seçimi! Kazananı yazı-tura belirledi... İşte o anlar

keyboard_arrow_up