Dünya Kupası
Dünya Kupası
Dünya Kupası Canlı

George Weah yemin etti

George Weah yemin etti

Liberya'da yeni devlet başkanı yemin etti. Liberya'da Devlet Başkanı seçilen eski futbol yıldızı George Weah ve yardımcısı Jewel Taylor için yemin töreni düzenlendi.

Monrovia'daki Ulusal Spor Stadyumu'nda gerçekleştirilen yemin töreninde konuşan Weah, "Liberya'nın değişimi için her açıdan hazırım. Onun için yeni Liberya'nın kuruluşu için hep beraber çalışmamız lazım." dedi.

Sivil özgürlüğü ve temel konuları hakkında Liberya halkına borçlu olduklarını ifade eden Weah, ülkenin gelişmesi için canını feda edenlere saygılarını sundu.

Weah, Liberya'da yolsuzluk ile mücadele edeceğini belirterek, "Kendi ekonomimizin gelişmesi için seyirci kalmayacağız." diye konuştu.

Ülkede birlik çağrısında bulunan Weah, "Tüm Liberya halkına siyasi farklılıkları bir kenara koymaları çağrısında bulunuyorum. Kazandığım zafer hepimiz içindir. Ülkenin gelişmesine odaklanacağız." ifadelerini kullandı.

Liberya'da 26 Aralık'ta düzenlenen devlet başkanı seçiminde, Weah oyların yüzde 61,5'ini alırken, eski Devlet Başkanı Yardımcısı Joseph Nyumah Boakai'nin oy oranı ise ise yüzde 38,5'te kalmıştı.

Dejan Lovren'den temiz futbol

keyboard_arrow_up