Hayri Kozak'tan yeni yönetime...

Hayri Kozak'tan yeni yönetime...

Galatasaray'da Şubat ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.   Eski Başkan Dursun Özbek ve Başkan Mustafa Cengiz, konuşmalarını yaptı. Ardından divan kurulu üyelerinden Hayri Kozak,  kulübün içerisinde bulunduğu durumu değerlendirdi. 

-Galatasaray tarihinin en kritik 101 günü

"Dursun başkanın moral aşı yapan konuşmaşını büyük dikkatle dinledim. Kısaca Dursun başkana klasik konuşmalarından birini tekrarladığı için teşekkür ederim. Şimdi şunu hepimiz biliyoruz. Kulüp zor ve sıkıntılı günlerin içindedir.  22 Ekim 2015'te emlak konut projelerini kurla soktuğunda, ilk konuşmalarında yolun sonuna geldik demişti. Yine soruyorum başkana bu soruyu.  Az önce gelen başkana hangi noktada olduğumuzu söyledi. Galatasaray cidden vahim bir durumda. 20 Ocak seçimleriyle gelen başkan müdakip seçime kadar 101 günü var. Rahatlıkla ifade edebilirim ki, Galatasaray tahininin en kritik 101 günüdür. Gerek idari gerek sportif anlamda sıkıntılı bir 101 gün.  Akılcı bir plan yapılması gerekir. Bu süreçte kulübünde rutin işlerini kesintisiz sürdürmesi gerekir. Bu proje ve konular öncelik konudan olmazsa olmazlarıdır.

Bir Emlak konut Riva projesi son derece önemli. Geleceğimizi ortaya koyduğumuz bir proje. İki Sportif AŞ. Üç profesyonel futbol. Bu üç konuyu halletmedikçe başarı gelmez. 101 gün boyunca sadece bu konulara odaklanmamız lazım.

Zannediyorum sayın başkan yeni başkanımızla o da benzer bir görüşteki bu konuda görüşmeler yapacağını soylüyor. Bu üç konuyla ilgili görüşüm şu. Sadece bu üç konuyla ilgilenmeleri lazım. Bir ekip kurulacak ve bu ekibin içerisinde yeni başkan da bulunacak.

Sportif AŞ'de, son yönetimle son derece içili dışlı arkadaşımız olan Okan yer almalıdır. Prof. Dr. Emre Alkin de bu kurulun içinde yer almalıdır.  SPK ile ilgili görüşmeleri yapabilecek deneyimli arkadaşlara ihtiyacımız var."

keyboard_arrow_up