Dünya Kupası
Dünya Kupası
Dünya Kupası Canlı

Hentbolda Avrupa Şampiyonası hazırlıkları

Hentbolda Avrupa Şampiyonası hazırlıkları

A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2018 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'ndaki İspanya maçı öncesi İtalya ve Makedonya ile Ankara'da hazırlık karşılaşması yapacak . 

Milli Takım Başantrenörü Eler: "İspanya ile milli maç yapmaya gidiyoruz ama maçımızı Kuzey Afrika'da oynayacağız." Milli takım kaptanı Nurceren: "Grubumuz zor olabilir ama biz de kolay sayılmayız."

A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2018 Avrupa Şampiyonası 6. Eleme Grubu'nda 27 Eylül Çarşamba günü deplasmanda İspanya ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Salonu'nda gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren antrenmana vize için başvuruda bulunmaya giden oyuncular katılmadı.

Milli Takım Başantrenörü Serdar Eler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gruptan çıkma şanslarının bulunmadığını bu nedenle de geleceğe yönelik genç bir takım oluşturdukların söyledi.

Gruplarında İspanya, Almanya ve Litvanya'nın bulunduğuna dikkati çeken Eler, "Grupta bir şansımız yok ama oynanmamış maçlar için yorum yapmak doğru değil. İspanya ve Almanya'nın Avrupa hentbolundaki yeri belli, bizimki belli." dedi.

2020 ve sonrası için geniş bir kadro kurduklarını dile getiren Eler, şöyle devam etti:

"Eski jenerasyonun da geçebileceğini düşünmediğimiz bir gruptayız. Bu nedenle yeni bir jenerasyon ve nefes almamız lazım. Yıllardır düşündüğüm işlerden birisi buydu. Milli takımların bence kısa, orta ve uzun vadede hedefleri olması lazım. Bu kadroyla orta vadede bir hedef düşünüyoruz. Bu seçtiğimiz kadrodaki arkadaşlarımız, yıldız ve genç takımda birlikte oynamış arkadaşlar. Yaş ortalaması 23. Ciddi bir jenerasyon değişikliği oldu. 2-2,5 senelik bir hedef. Belirtiğim süre sonrasında başarılı olacağımızı düşünüyoruz. 40 yıldır sabreden bir hentbol camiası 2 sene daha sabreder diye düşünüyorum."

- İlk rakip İspanya

A Milli Kadın Hentbol Takımı Başantrenörü Serdar Eler, gruptaki ilk rakiplerinin İspanya olduğunu ancak müsabakanın İspanya'nın Fas'taki toprağı Melilla kentinde oynanacağını söyledi.

Eler, "Melilla diye bir şehirde oynayacağız. Bir kanton şehir ve Fas Krallığı içinde İspanyol kentiymiş." dedi.

Kentin İspanya ile karasal bir bağlantısı bulunmadığını ifade eden Eler, "Fas'ın içinde bir toprak. İspanya ile milli maç yapmaya gidiyoruz ama maçımızı Kuzey Afrika'da oynayacağız. 15 saat uçak seyahati söz konusu." değerlendirmesini yaptı.

A Milli Takım Kaptanı Nurceren Akgün Göktepe de zor bir grupta bulunduklarını, çıkma şanslarının bulunmadığını dile getirdi.

"Grubumuz zor olabilir ama biz de kolay sayılmayız." diyen Nurceren, şunları kaydetti:

"Gruptan çıkma şansımız yok gibi gözüküyor. Geleceğe önemli izler bırakmak istiyoruz. Şu an genç bir takımız. Bence çok güzel bir takım oldu. Bu jenerasyon 7-8 seneden bu yana beraber. Şu anda da A Milli Takım'da beraberiz. Burada çok güzel bir enerji var. Önümüzde zorlu maçlar var. Biz tecrübede biraz sıkıntı yaşayabiliriz. Bunu da zamanla beraber oynayarak üstümüzden atacağımızı düşünüyoruz. İspanya maçına konsantreyiz."

- Milliler, İtalya ve Makedonya ile hazırlık maçları oynayacak

Milli takım Ankara'daki hazırlıkları kapsamında İtalya ve Makedonya ile ikişer hazırlık maçı yapacak. Milliler karşılaşmanın ardından 26 Eylül sabahı hava yoluyla maçın oynanacağı kente hareket edecek.

Millilerin hazırlık maçı programı şöyle:

22 Eylül Cuma:

10.30 Türkiye (A)-Makedonya

18.00 İtalya-Türkiye (B)

23 Eylül Cumartesi:

11.00 Makedonya-Türkiye (B)

13.00 Türkiye (A)-İtalya

(AA)

Betis, Inui transferini ilginç bir videoyla duyurdu

keyboard_arrow_up