Terminatör'e Türkiye'den davet

28.09.2015 09:06 - Son Güncelleme -
Terminatör'e Türkiye'den davet

Girgin, yaptığı açıklamada, "Arnold Classic" adlı organizasyonun Avrupa ayağı kapsamında İspanya'nın başkenti Madrid'e giden 68 yaşındaki Arnold Schwarzenegger'in, düzenlediği basın toplantısında, "En yakın zamanda Türkiye'ye gidip bu müsabakaların ulusal boyutta olanlarını takip edip, oradaki bazı spor salonlarını ziyaret etmek istiyorum ama bunun için beklediğim tek şey davet edilmem" şeklindeki açıklama yaptığını anımsattı.

Bunun üzerine federasyon olarak harekete geçtiklerini ifade eden Girgin, ünlü ismi en yakın zamanda Türkiye'de görmek istediklerini ifade etti.

Schwarzenegger'in düzenlediği yarışa birçok kez katıldıklarını belirten Girgin, şöyle konuştu:

"İlk defa Arnold Schwarzenegger'den böyle bir teklif geldi. Biz de önümüzdeki yıl yapılacak ilk Türkiye Şampiyonası'na kendilerini davet edeceğiz. Başkanımız şu anda Malezya'daki Dünya Şampiyonası'nda. Dönünce yarışma tarihi belirleyip tekrardan 'Terminatör'le bağlantıya geçerek kesin bir tarih açıklayacağız. Dünyaca ünlü eski vücut geliştirme şampiyonu, eski siyasetçi ve aktör Arnold Schwarzenegger, defalarca Mr. Olympia unvanını kazanmış bir sporcudur ve dünyada vücut geliştirme sporunun yayılmasında en büyük emeği geçenlerden biri olmuştur. Büyük yıldızın ülkemize gelmesi hem sporcularımızı motive edecek hem de ülkemizin adına büyük reklam olacak. Schwarzenegger'e davet maili attık. İnşallah en kısa zamanda davete ilişkin cevabını kamuoyuyla paylaşacağız."

Nagatomo'nun şampiyonluk kutlamasına çıkışı "Samuray şovu"

keyboard_arrow_up