Müjde! Bütün maçlar yayınlanıyor...

29.09.2017 12:10 - Son Güncelleme -
Müjde! Bütün maçlar yayınlanıyor...

Türkiye Basketbol Federasyonu BSL Direktörlüğü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin yayıncı kuruluşları ile yapılan ortak bir çalışma neticesinde 2017-2018 sezonu boyunca oynanacak tüm maçların televizyondan yayınlanması konusunda anlaşma sağladı. 

Türkiye Basketbol Federasyonu BSL Direktörlüğü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin yayıncı kuruluşları ile yapılan ortak bir çalışma neticesinde 2017-2018 sezonu boyunca oynanacak tüm maçların televizyondan yayınlanması konusunda anlaşma sağladı. 16 kulübün mücadele ettiği BSL'de buna göre 30 haftalık normal sezon ve play-off'ları da kapsayan süreç boyunca oynanan tüm maçlar, televizyondan basketbol severlerin beğenisine sunuluyor olacak. 

Öte yandan 12 kulübün Avrupa kupalarında mücadele etmeye hazırlandığı Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde ilk 7 haftanın maç programı da kesinlik kazandı. Kesinleşen müsabaka programının belirlenmesinde yayıncı kuruluşların tercihleri, futbol müsabakaları programı, kulüplerin gün ve saat öncelikleri gibi kriterler mümkün olduğunca göz önünde bulunduruldu. Ligin 8. hafta ve sonrası maç programı ise, FIBA ve Euroleague takvimleri ile herhangi bir çakışma olmaması maksadıyla ilgili makamlarla yapılan ortak çalışmalar neticesinde belirlenerek basketbol severlere duyurulacak.

KAYNAK: BSL

Cenk Tosun'dan alkışlanacak hareket

keyboard_arrow_up