Yıldız boksörler Avrupa arenasına çıkıyor

18.09.2017 09:41 - Son Güncelleme -
Yıldız boksörler Avrupa arenasına çıkıyor

Avrupa Yıldız Erkekler Boks Şampiyonası, yarın Bulgaristan'da başlayacak.

Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Albena kentinde düzenlenecek şampiyonada Türkiye, 13 sporcuyla madalya mücadelesi verecek.

Şampiyonada Türkiye adına 46 kiloda Metehan Adıgüzel, 48 kiloda Muhammet Saçlı, 50 kiloda Duha Emirhan Altuntaş, 52 kiloda Mizan Akyol, 54 kiloda Tahsin Korkmaz, 57 kiloda Emirhan Kalkan, 60 kiloda Yiğit Us, 63 kiloda Eren Özdemir, 66 kiloda Furkan Polat, 70 kiloda Kaan Aykutsun, 75 kiloda Emir Büyükdağ, 80 kiloda Şahin Ergül ve +80 kiloda Abuzer Topaloğlu ringe çıkacak.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, yaptığı açıklamada, şampiyonayı en iyi şekilde tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, "Sporcularımız Kastamonu'da iyi bir kamp dönemi geçirdi. Onlardan beklentimiz kendilerine düşeni yapmaları ve ülkemizi orada en iyi şekilde temsil etmeleridir. Yönetim olarak yıldız ve genç takımlarımızın üzerine titriyoruz. Çünkü Türk boksunu önümüzdeki yıllarda bugünün yıldız ve genç sporcuları zirveye taşıyacak. Sporcularımıza başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

keyboard_arrow_up