Fenerbahçe yoluna kayıpsız devam ediyor!

Fenerbahçe yoluna kayıpsız devam ediyor!

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 7.haftasında İlbank’a konuk olan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Sarı-lacivertliler böylece 7.haftayı da kayıpsız geçti.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı mücadeleye Bahar, Ezgi, Rahimova, Dicle Nur, Natalia, Tomkon altısı ve libero Melis ile başladı. Karşılaşmanın ilk sayısı ev sahibi takımda Yana’dan gelirken, Fenerbahçe’nin bu setteki ilk sayısı ise bloktan geldi. Devamındaysa blok sayıları ve Rahimova’nın etkili smaçlarıyla 4-0’lık bir seri yakalayan sarı-lacivertliler skoru 2-6’ya getirdi.

Bu bölümde ev sahibi takım mola alırken, moladan da Yaprak’ın sayısıyla döndü ve farkı 3’e indirdi. Sarı-lacivertliler, Bahar’ın blok sayıları ve Ezgi’nin etkili servisleriyle farkı 6 sayıya kadar çıkardı(4-10). Ev sahibi İlbank, Mariana ile maça ortak olmaya çalışsa da, Fenerbahçe setteki teknik molaya 7-12’lik üstünlükle girdi.

Molanın ardından Fenerbahçe skoru 9-15’e taşırken, İlbank yakaladığı 3-0’lık seriyle farkı 3’e indirdi(12-15). Bu skor karşısında Fenerbahçe antrenörü Jan De Brandt mola alırken, sarı-lacivertli takım molanın ardından Polen ve Dicle’nin smaç sayılarıyla farkı 8 sayıya çıkardı(15-23). Setin son bölümünü de iyi oynayan Fenerbahçe, ilk seti 25-16 kazandı.

Mücadelenin ikinci seti dengeli başlasa da(2-2), Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı Rahimova ve Natalia’nın sayılarıyla 4-0’lık bir seri yakalayarak skoru 2-6’ya getirdi. Fenerbahçe, ikinci setteki teknik molaya da 6-12’lik üstünlükle girerken, molanın ardından bu kez Damla Çakıroğlu’nun servisleriyle etkili oldu(6-15). Setin geriye kalan bölümünde de üstünlüğünü sürdüren konuk Fenerbahçe, seti 25-11 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete ise iyi başlayan taraf ev sahibi İlbank oldu. Ankara temsilcisi Yana, Yaprak ve Buse’nin sayılarıyla ilk teknik molaya 12-8’lik üstünlükle girdi. Fenerbahçe, mola dönüşünde Rahimova ve Dicle’nin 3-0’lık serisiyle farkı 1’e indirdi(12-11). Setin son bölümlerine doğru yeniden üstünlüğü ele geçiren sarı-lacivertliler, seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı.

Tarih: 11.11.2017 18:22
;