Fenerbahçe'nin en iyi oyuncusu!

Tarih16 Mayıs 2016 , 14:34


Michal Kadlec, Bayer Leverkusen'den transfer edilmeden, Galatasaray'ın da gündeminde olan bir oyuncuydu. Hangi büyük Türk takımına giderse gitsin, tam bir görev adamı olarak katkı sağlayabilecek futbolcu olduğunu daha o dönemde söylemiştik. Fenerbahçe'deyken Beşiktaş'a transferi de söz konusu oldu.  

Bundesliga 1'in en istikrarlı takımlarından bir tanesinin temel oyuncusu olarak transfer edildi. Beklenti, savunmada bir joker olarak sürekli biçimde oynaması yönündeydi. Çoğu zaman yedek bekletildi; kendisiyle yaptığım konuşmalarda, oynamıyor oluşundan duyduğu üzüntüyü gizlemedi; ancak her zaman gerçek bir profesyonel olarak kendini hep oynayacakmış gibi hazır tuttu. İyi bir karaktere sahip olduğu için ortaya çıkan bu engel karşısında da doğru bir tutum takındı. Alman disiplini; ama daha çok ülkesi Çek Cumhuriyeti'nde edindiği spor bilinci; onun disiplinli, sürekli çalışmayı hedefleyen bir oyuncu karakteri geliştirmesini sağladı

Fenerbahçe'de son derece az süre alıyor olmasına rağmen, Sivok'la birlikte Çek milli takımının savunmadaki direkt oyuncusu olarak kalmayı başardı. Burada 11'de ya da sonradan görev verildiğinde stoper oynadı, sol bekte görev yaptı; hatta defansif orta saha olarak bile oynadı. Pereira bazı Avrupa maçlarında onu, skoru tutmak için sonradan oyuna dahil etti ve orta sahada görev verdi. Oynadığı her dakikada yüzde yüz bir mücadele örneği verdi. Yan toplardan gol attı. Sonra yine yedek kaldı; ama hiç sesini çıkarmadı. Oynayacakmış gibi hazır kalmayı tercih etti.  

Fenerbahçe yönetimi, bu gerçekten hareketle olsa gerekir, herkesten önce ona yeni sözleşme teklif etti. Her takıma bir Kadlec gerekiyor. 

Ancak, ailesi onun futbol yaşantısı Çek Cumhuriyeti'nde sürdürmesini istiyor. Sparta Prag seçeneklerinden bir tanesi. İlk geldiği sezonlarda da pek çok takımdan transfer teklifi almıştı. Ocak ayı ara transfer dönemleri onun için hareketliydi. Kalmayı tercih etti. Fenerbahçe yeni sözleşmeyi önüne koydu; ancak sanırım Michal, bu kez tercihini gitmekten yana kullanacak . 

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Özgür Sancar Son Yazıları
Ajansspor Tüm Yazarlar