İzmir'de kayıtlar başladı

Tarih24 Mayıs 2007 , 12:24

 

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen yıl 3 bin öğrencinin yararlandığı kurslardan alınan sembolik ücretler bu yıl da artırılmadı.

Tekerlekli sandalye basketbolu ve engellilerin yüzme kursları yine ücretsiz olarak devam edecek. Ayrıca Halkapınar Spor Salonunda zihinsel engellilerin spor yapmasını sağlayacak engelli sporu etkinliği de ücretsiz olarak başlatılacak. Celal Atik Spor Salonunda 20 Haziran'da başlayacak yüzme kursları 5-17 yaş için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri, engelli vatandaşlar için ise cuma günleri hizmet verecek.

Yüzme kurslarının ücretleri, küçükler için aylık 30 YTL, büyükleri için 35 YTL olacak. Yüzme dışındaki branşların aylık ücretleri ise 10-20 YTL arasında değişiyor.

İzmir kayıklarındaki yelken ve kürek kursları da İnciraltı İzmir Büyükşehir Belediyesi Marinası'nda uzman eğitimciler tarafından verilecek. Yelken ve kürek kursları ücretsiz olacak. Haftanın 6 günü, yüzme bilen 8-16 yaş arası gençler bu kurslardan yararlanabilecek.

Kültürpark'ta bulunan Celal Atik Spor Salonu, aeorobik, tekvando, satranç, briç, eskrim, basketbol, tenis, tenis (özel olarak istenilen gün), cimnastik, yüzme, futbol, judo, kondisyon, vücut geliştirme dallarında yaz boyunca İzmirlilere spor yapma olanağı sunuyor.

Bornova'da oturanlar Bornova Evka 4 Spor Salonunda açılan kurslardan yararlanabilecek. Evka 4 Spor Salonunda basketbol, futbol, judo, güreş, voleybol, cimnastik, masa tenisi, aerobik, satranç, tekvando ve okçuluk branşları yer alıyor.

Buca Hasanağa Bahçesi'nde ise futbol kursu açılacak.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.