Murat Özüak ceza kurulana sevk edildi!

Tarih20 Eylül 2009 , 11:00

Murat Özüak ceza kurulana sevk edildi!

Murat Özüak'ın, Galatasaray Spor Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenen yarışların organizasyonunu, federasyon ile birlikte, kendi kurduğu Yüzücüler

Dayanışma Derneği'nin gerçekleştirdiğini kamuoyuna duyurduğu öğrenildi.

Yüzme Federasyonu yetkilileri, Murat Özüak'ın, sitenin yüzme şubesi köşesindeki açıklamasında, ''Geleneksel olarak Türkiye Yüzme Federasyonu ile üçüncüsünü düzenlediğimiz, Atamızın anısına yapılacak Uluslararası Cumhuriyet Kupası'na herkesin katılması diliyoruz'' ibarelerine yer verdiğini ifade etti.

Federasyon genel sekreteri Şerafettin Deniz, Atatürk ve Cumhuriyet adına düzenlenen organizasyonlar için federasyondan izin alınması gerektiğini ifade ederek, ''Kaldı ki, bu organizasyonu federasyon 3. kez düzenliyor. Atatürk ve Cumhuriyet adını taşıyan organizasyonların federasyon dışında herhangi bir kurum veya dernek tarafından düzenlenmesi özel izin gerektirir. Böylesine hassas bir konuda, eski milli yüzücü Murat Özüak'ın bu kadar hatalı davranması doğrusu bizi şaşırttı. Kendi başına çıkmış, Galatasaray gibi güzide bir kulübümüzün internet sitesini de paravan olarak kullanarak, organizasyona ortak olduğunu duyurmuş'' dedi.

Şerafettin Deniz, Murat Özüak'ın bu davranışı nedeniyle federasyon ceza kuruluna verildiğini, Galatasaray Spor Kulübü yetkilileriyle görüşerek de bu duyuruyu internet sitelerinden kaldırmalarını, aksi takdirde yasal yollara başvurulacağını ilettiklerini söyledi.

YORUM EKLE
Yorumunuzu eklemek için tıklayınız.
Son Fotograf Galerileri »