• Diğerleri

1 milyar kazandı; 350'si Falcao'ya gitti!

12 Şubat 2020 17:45- Son Güncelleme - 12 Şubat 2020 17:46
1 milyar kazandı; 350'si Falcao'ya gitti!

Galatasaray'da bugün Şubat Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. Divan Kurulu'nda konuşan İbrahim Göknar, "Falcao ve menajerlere ödenen para 335 milyon TL” dedi.

CEYHUN KUBURLU

Ancak bu durumun pek de gerçeklikle ilgisi yok. Çünkü Galatasaray'ın 1 yıllık geliri 1 milyar lira seviyesinde. Bahsedilen rakam yani 335 milyon lira sadece bir oyuncuya ve menajerlere ödenmiş olsa bugün Galatasaray'ın çok ciddi boyutta zarar yazması lazım. Yani gelirinizin yüzde 33'ünü bir futbolcu menajrlere ödeme şansınız yok. Bu durumda sayın Göknar, rakamlar üzerinden yönetimi eleştirmeye kalkmış. Ancak biraz daha gerçek rakamlar üzerinde durulması gerekir diye düşünüyorum.

Galatasaray, Falcao'ya yıllık ne kadar ödeyecek?

Galatasaray'ın sezon başında Fransa Ligue 1 ekiplerinden Monaco'dan transfer ettiği Kolombiyalı golcü için bonservis bedeli ödemedi. Sarı-Kırmızılı takımdan KAP'a yapılan açıklamada, Falcao'nun yıllık net 5 milyon Euro kazanacağı bildirildi.

Öte yandan Falcao bu sezon Galatasaray formasıyla 15 maça çıktı. Kolombiyalı golcü bu maçlarda 6 gol atarken asist katkısı yapamadı.