Göztepe'den Crouch açıklaması: "Gırgır..."

23 Haziran 2017 14:46- Son Güncelleme - 23 Haziran 2017 14:46
Google news abonelik

AJANSSPOR - Spor Toto Süper Lig'in yeni takımlarından Göztepe kulübünün başkanı Mehmet Sepil beIN SPORTS yayınında açıklamalarda bulundu.

Transfer çalışmaları hakkında konuşan Sepil'in sözlerinden Ajansspor.com'un derledikleri şöyle:

"3-4 gündür hoca ile kapanıyoruz odaya. Tamamen konumuz gelecek sezon takımın şekillennmesi. Biz çok vakit kaybettik diye düşünüyorduk ama artık rahatız. Diğer takımlar da büyük adımlar atmıyor. Bunun sebepleri var. Çok pahalı açılıyor piyasa transfer sezonunun başında. Bir-iki oyuncuyla yoklama yaptık inanılmaz şeyler isteniyor. Özelikle de Türkler'de ve Türkiye'deki yabancılarda. Biz yayın gelirleri artıyoruz diyoruz ama Mecnun Başkanın buradaki sözleri doğru. Yayın gelirleri yüzde 50 artıyor, oyuncuların istekleri yüzde 250 artıyor diyor. Doğru teşhiş. Dikkatli olmak zorundayız. Göztepe sıfır borcu olan bir kulüp. Ben bu avantajı dezavantaja çevirmek istemiyorum. Lüzumsuz borçlandırma gibi bir niyetim yok.

Kalıcı olmak zorudnayız. Doğru birleştirmemiz lazım. İyi transferler yapacağız. Çok iyi oyunculara ve ekonomisini nasıl sağlayalım diye bakıyoruz. Teklif aşamalarıda gelen oyuncular da var. Bazılarını yurt dışı kampına getirmek istiyoruz. 24 kişilik kadromuz vardı. Kiralıklar ve gidenlerle birlikte 16'ya düştü. Buradan da bir grup gitse 12'ye iner. 12 tane transfer yapacağız. Daha çok yabancı oyuculara bakıyoruz, kadroda az yabancımız vardı. Her yere bakıyoruz. Fransa şu anda çok favori. Menajersiz olmaz, menajer oyuncunun temsilsici. Bir şeyden emin olmalıyız, yetkisi var mı? Yetki görmek istiyoruz.

Hoca ile oyun tarzını dinledik. Hocanın transferi tek başına yapmasını doğru bulmuyorum. 3 sene önce çaresizdim. Biz seçeceğiz de demiyoruz. Süzgecimizden geçen oyuncuyu hocaya teklif ediyoruz, ortak görüş varsa, pazarlığı kulüp olarak yapıyoruz.

Ben şimdi yazılan isimlere bir örnek vereyim de, birileri gırgır geçiyor herhalde. Peter Crouch yazıldı çok. Ne kendi aradı, ne menajeri aradı, ne de biz onu aradık. Ortada uçak biletleri çıktı. Transfer döneminde galiba bunları çok yaşayağız. İsimleri büyük bir sürprizle okuyorum. Ses getirecek bir transfer olabilir. Onu en sona doğru yapabiliriz"

(YASAL UYARI: KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ)