24 Mart | Koronavirüs salgınında bugün neler yaşandı?

Koronavirüs sebebiyle ertelenen ve iptal olan spor organizasyonları hangileri? İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya yayıldı. Birçok spor organizasyonu ya askıya alındı ya da ertelendi? 24 Mart hangi spor müsabakaları ertelendi. İşte bütün detaylar...
27 Mart 2020 22:03- Son Güncelleme - 27 Mart 2020 22:03
Google news abonelik

Dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulanların sayısı 381 bine ulaşırken, virüsten iyileşenlerin sayısı 21 bini geçti. İşte 24 Mart'ta yaşananlar ve alınan kararlar; 

Londra'dan bir hafta önce dönen milli boksçularda koronavirüs vakası ortaya çıktı.Türkiye'ye dönen Boks Milli Takım kafilesi karantinaya alınmamıştı. Yapılan testler sonrasında 19 kişilik kafileden bir sporcu ve bir antrenörün koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Fas'ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5'e yükseldi.

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı 3’e yükseldi.

İtalya'da yeni tip koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı son 24 saatte 743 artarak 6 bin 820'ye yükseldi

Afganistan'daki NATO kuvvetlerinden yapılan açıklamada, yakın zamanda Afganistan'a gelen NATO bünyesinde görev yapan 4 askerde Covid-19 tespit edildiği belirtildi.

Suudi Arabistan'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

Mısır Başbakanı Mostafa Madbouly, ülke genelinde yerel saatle 19.00-06.00 saatleri arasında kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Rusya, ülkede artan koronavirüs vakalarına karşı büyük bir hastanenin temelini atarak virüse yakalananları bu hastanede tedavi edecek. Ayrıca, ülkede görülen vaka sayısını 438 olarak açıkladı. Bu vakaların yaklaşık 250'sinin Moskova'da kaydedildiği bildirildi.

İsrail'de  yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan kişi sayısının 1656'ya ulaştı.

Finlandiya Cumhurbaşkanlığı, 2008 Nobel Barış Ödüllü Finlandiya Eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari'nin korona virüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'de son bir haftada ortaya çıkan yeni vakaların çoğunun yurt dışından gelen kişilerde görüldüğü bildirildi.

Kosova’da yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının 61’e yükselmesinin ardından Kosova Bakanlar Kurulu, serbest dolaşıma kısıtlama getirdi.

New York’taki dünyanın en büyük fuar alanlarından Javits Center, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele için acil durum hastanesine dönüştürüldü.

İran'da 6 yaşında bir çocuğun yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

Çin'de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentinde vaka artışının durmasıyla 8 Nisan'da şehir karantinasının kaldırılacağı belirtildi.

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgının en çok vurduğu ülke olarak öne çıkan İtalya'da vakaların artışında ikinci bir kere daha azalma görüldü.

Brezilya'da yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısı 34'e yükseldi.

Salgının en çok etkilediği ülkeler arasında yer alan İran’ın Sağlık Bakanı Said Nemeki, ülkedeki 33 milyon insana koronavirüs testi yapıldığını açıkladı.