Acun Ilıcalı: ''Fenerbahçe'den futbolcu da kiralayabiliriz''

15 Eylül 2020 21:16- Son Güncelleme - 15 Eylül 2020 21:19
Google news abonelik

Fortuna Sittard kulübünün yeni sahiblerinden olan Acun Ilıcalı, Fenrbahçe ve Zajc transferleri hakkında açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, Haber Global'de 'Az Önce Konuştum' programına konuk oldu. İşte Acun Ilıcalı'nın açıklamaları;

 

 

''Zajc'ı kiralayacaktık''

Fortuna Sittard'ı satın aldıktan sonra Fenerbahçe'nin oyuncusu Zajc transferi için görüşmeler yapan Acun Ilıcalı, Zajc transferinin neden gerçekleşmediğini açıkladı. Ilıcalı, ''Zajc'ı kiralayacaktık ancak başka bir alternatif takım çıktı. Sonuçta bunun hukuki bir engeli yok. Fortuna Sittard'da yıldız bir oyuncuyu satacak olursak tabii ki önceliği Fenerbahçe'ye veririm. Fenerbahçe'nin her durumda yanında olurum." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin başkan olup olmayacağı sorusuna ise Ilıcalı, ''Fenerbahçe Başkanı olmak için o konsantrasyonda olman lazım. Fenerbahçe Başkanı olma hayalim yok. Sol bekin kralı geliyor dedim, ben Caner'i kast ediyordum, Marcelo diye yıkıldı ortalık. Caner'e o kadar güveniyorum. Büyük takımda 30 yaşında bir oyuncu alırsan önce kariyerine bakıyorsun. Takım dediğin yaşlı olur. Genç takımdan kopacaksın. Sistemi gencin üzerine kuramazsın. Sosa'nın, Gökhan'ın ne oynayacağını bilirsin. Bunu yaparsan işin tamamdır. 23 yaşında bir oyuncu alırsan belki 30 yaşında amatörde oynayacak. Burada başarı oranı düşüyor. Olgun takıma bayılırım bence Fenerbahçe'de çok mantıklı işler yapıldı.'' ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in şampiyon adayları hakkında konuşan Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'nin bek transferleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Ilıcalı, ''Caner ile Gökhan'ı iyi misafir ettiği için Beşiktaş'a teşekkür ediyorum. Caner için 'Fenerbahçe'ye sol bekin kralı geliyor' dedim. Herkes Marcelo sandı. O kadar güveniyorum. Trabzonspor, Sörloth'u yollamasaydı benim şampiyonluk favorim olabilirdi, olağanüstü forvet. Kalırsa ben Trabzonspor'u 1-2'ye yazacağım.'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın yeni transferi Arda Turan hakkında açıklamar yapan Acun Ilıcalı, Arda Turan'ın transferi için Galatasaray'a teşekkür etti. Ilıcalı, "Arda Turan'a çok yazık oluyordu, Allah'tan olmadı. Böyle bir kariyerin sonunda bu olmazdı. Buna birisinin dur demesi gerekiyordu, Galatasaray camiası dur dedi. Fatih hoca başta olmak üzere bütün Galatasaray yönetimine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.