Acun Ilıcalı protokol tribününe girebilir mi?

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde protokolde yer alan Acun Ilıcalı, protokol tribününe girebilir mi? İşte detaylar...
28 Eylül 2020 23:05- Son Güncelleme - 28 Eylül 2020 23:12
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK - AJANSSPOR

Pazar akşamı oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi 0-0 berabere bitip gol sesi çıkmazken maçın ardından medyada beklenmeyen bir tartışma yaşandı. Ayrıntılarını Ajansspor’da duyurduğumuz gibi Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasını Türk Telekom Stadı’nda protokol tribününden izleyen Acun Ilıcalı bu nedenle bir anda Ahmet Çakar’ın hedefi oldu.

Çakar, Beyaz TV’de yayınlanan programda "Acun benim arkadaşım, maça girsin. Girmesin demiyorum. Ama ne sıfatla orada maçı izliyor? Covid-19 döneminde belli sayıda kişi alınıyor. Türkiye Futbol Federasyonu'na soruyorum" şeklinde bir çıkış yaptı.

Ancak, Ahmet Çakar yaptığı yorumla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan Covid-19 salgını nedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimat konusunda eksik bilgi sahibi olduğunu yaptığı yorumla ortaya koydu.

Talimatın 10. Sayfasında Ek: 2 – Müsabakalarda stadyuma girebilecek kişiler A: Genel akreditasyon listesi bölümünde misafir kulüplere futbolcular hariç 57 kişilik bir kontenjan hakkı tanıyor. Aynı talimatın 13. Sayfasında protokol tribününe girebilecek kişiler listesinde ise hem ev sahibi hem de misafir takıma 20’şer kişilik bir delegasyon hakkı verilirken bu kişilerin test yaptırma zorunluluğu da bulunmuyor.

Bununla birlikte her kulüp 20 kişilik bu kontenjanı istediği kişilerden oluşturma hakkına sahip ve bunun için kişinin kulüpte herhangi bir görev yapıyor olması gerekmiyor. Dolayısıyla Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un davetlisi olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı’nın tribünde yer almasının kurallar açısından hiçbir sakıncası bulunmuyor.

Almanya’da da kulüpler Bundesliga maçlarında kendilerine tanınan kontenjan doğrultusunda istedikleri kişileri kendi delegasyonları içinde tribüne davet edebiliyorlar.

Gol geldi tribünden düştü