Adil Gevrek: ''Bugün Malatya olarak çok mutluyuz''

Son dakika Yeni Malatya haberleri... Başkan Adil Gevrek ve teknik direktörü Hikmet Karaman, TFF'nin küme düşmeyi kaldırma kararı üzerine görüşlerini TRT Spor'a aktardı. İşte detaylar...
29 Temmuz 2020 18:53- Son Güncelleme - 29 Temmuz 2020 18:56
Google news abonelik

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, TFF'nin bugün açıkladığı kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. TFF, bu sezon  Süper Lig, TFF 1.Lig, TFF 2.Lig ve TFF 3.Lig'lerde küme düşmeyeceğini açıkladı. Bunun üzerine Gevrek, "Geçen hafta çok üzülmüştük. Bizim de hatalarımız vardı, bunları biliyoruz. Dünkü Kulüpler Birliği'nin aldığı bir karar vardı. Bu çok önemliydi. Bugün Malatya olarak çok mutluyuz'' dedi.

Bu durumdan ders çıkaracaklarını belirten Gevrek, ''Çifte bayram yaşıyoruz. Zaman da biraz kısıtlı. İkinci yarıda çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Mutlaka bir planımız olacak. Bu vesile ile önümüzdeki günlerde transferler olacak. Hataları, eksikleri yaşadık... Bunlardan ders çıkaracağız'' dedi.

Kulüplerin yayın gelirleri hakkında konuşan Yeni Malatya Başkanı, ''21 takım olacak ve yayın gelirlerinde azalma olabilir. Belki daha farklı olabilir. Birlikte çalışırsak belki gelirleri artırabiliriz. Reklam ve sponsorluk anlamında daha geniş bir yer açılmış olabilir. Bunu da çalışarak artırabiliriz'' şeklinde konuştu.

Karaman: ''Bu bize bir uyarıdır''

Öte yandan, Malatya ekibinin teknik direktörü Hikmet Karaman ise, "Devletimize ve buna onay veren sayın Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza ve federasyonumuza teşekkür ediyorum. Farklı fikirler olabilir. Koronavirüsün inanılmaz etkileri oldu. Hayırlı olsun. Biz küme düşen bir takımın teknik direktörü olarak bunun arkasına sığınmak istemiyoruz. Bizim 5 oyuncumuzda virüs çıktı. Bu bize bir uyarıdır'' şeklinde konuştu.