Alman devinde yasak üstüne yasak!

Dış haberler... Dünya devi Bayern Münih’te son haftalarda vaka sayısının artması, kulüp yönetiminin ekstra önlemler almasına yol açtı. Bu gelişmeler ışığında Münih ekibi, yasak üstüne yasak getirmeye başladı. İşte detaylar...
23 Şubat 2021 13:24- Son Güncelleme - 23 Şubat 2021 13:39
Google news abonelik

Hüseyin ÖZKÖK - AJANSSPOR

Şampiyonlar Ligi’nde bu akşam, Roma’da Lazio ile karşılaşacak Bayern Münih’te son dört haftada dört korona vakasının ortaya çıkması, kulüp yönetimini hijyen konusunda ekstra önlemler almaya yöneltti. Bunun başlıca nedeni ise, vaka sayısının artması durumunda Bavyera eyaleti korona önlemleri çerçevesinde takımın tamamının iki haftalık karantinaya girme tehlikesinin ortaya çıkması.

Javi Martinez, Leon Goretzka ve Thomas Müller’den sonra son olarak Benjamin Pavard’ın testinin de pozitif çıkmasıyla yönetim, futbolculara yeni kuralları içeren bir yazı gönderdi.

Futbolcuların bundan sonra uyması gereken ekstra önlemler şunlar:

  • Oyuncular FFP-2 maskeleri olsa da artık alışverişe gidemeyecek.
  • Antrenman sahası ile evleri dışında herhangi bir yerde bulunamayacaklar.
  • Oyunculara antrenman ve seyahat öncesi aynı günde çift test yapılacak.
  • Maç öncesi sabah 7’de test yapılacak.
  • Basın, sponsor ve kulübün diğer partnerleri ile tüm ilişkiler dondurulacak ve tüm kontaklar minimuma indirilecek.

Bayern Münih Teknik Direktörü Hansi Flick önlemlerle ilgili olarak, “Bununla yaşamak zorundayız. Bu yapılan şeyler, artık hayatımızda günlük olarak bize eşlik ediyor. Ne yazık ki kimse, yarın ne olacağını dahi ön göremiyor. Takım için tabi ki hoş bir durum değil” açıklamasını yaptı.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!