Almanya ve Polonya bunu konuşuyor: Mesut Özil ilk kez yaptı

Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe forması giyen Mesut Özil, Göztepe maçında İstiklal Marşı söylenirken eşlik etti. Özil'in Göztepe maçında İstiklal Marşı'na eşlik etmesi Almanya ve Polonya'da gündem oldu. Alman marşını daha önce okumayan Mesut Özil için neler söylediler?
22 Şubat 2021 14:21- Son Güncelleme - 22 Şubat 2021 14:48
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk kovalayan Fenerbahçe'nin yıldız transferi Mesut Özil, Almanya'da haber olmaya devam ediyor. Alman basını, Göztepe maçında Mesut Özil'in İstiklal Marşı okumasını haberleştirdi. Peki, Almanlar hangi değerlendirmeyi yaptı? Detaylar haberde...

Mesut Özil İstiklal Marşı okudu, Almanya şaşırdı

Almanya'nın önde gelen kuruluşlarından biri olan Bild, Mesut Özil'in daha önce Alman marşını okumadığını hatırlattı ve eleştirel bir haber yayınladı. Bild'in haberinde Özil'in İstiklal Marşı okumasının şaşkınlıkla karşılandığı göze çarpıyor.

Bild: 'Alman marşı okunurken sessiz kalırdı'

Haberde, "Mesut Özil, milli marş okunurken her zaman sessiz kalırdı. Almanya'da durum böyleydi. Yeni takımı Fenerbahçe'de de aynı durum yaşanıyordu. Ta ki Göztepe maçına kadar... Mesut ilk kez bir milli marş okunurken eşlik etti" ifadelerine yer verildi.

Özil'in o anları video olarak paylaşıldı

Ayrıca yıldız futbolcuya medyadan ve taraftarlardan eleştiriler geldiği ifade edilirken, Özil'in Göztepe maçında milli marşımıza eşlik ettiği görüntüler de haberde yer buldu. Bir taraftarın, "Mesut Özil istiklal marşını bilmiyor diyenler utanır mı acaba? Sanmam" sözleri de yine haberde yer aldı.

Alman marşı için Mesut Özil ne demişti?

2018 yılında Mesut Özil'e Mission Titelverteidigung'da yapılan röportajda Alman milli marşını neden söylemediği sorulduğunda futbolcunun, "Marş çalınırken ben dua ediyorum. Ve eminim ki bu dua zaferi elde etmek için güç ve güven veriyor" sözleri de hatırlatıldı.

Polonya spor radyosu Mesut için anket yaptı

Ve Polonya... Polonya basınında da Mesut Özil'in İstiklal Marşı okuduğu haber olarak paylaşıldı. Polonya'nın spor radyosu Radio Zet ise "Almanlar, Mesut Özil'i İstiklal Marşı okuduğu için eleştirdi" yorumunu yaptı.

Özil'in marşa eşlik etmesini desteklemediler

Radyo, Mesut Özil için bir de anket düzenledi. Dinleyicilerine, "Alman medyası sizce Mesut Özil'e eleştiri yapmakta haklı?" sorusu soruldu. Halen devam eden ankete katılanların yüzde 79'u 'Evet' derken, yüzde 20 oranında katılımcı ise bu eleştirileri desteklemedi ve 'Hayır' seçeneğine oy verdi.

Burak Yılmaz, Mesut Özil'i eleştirmişti

Fransa'da Lille forması giyen Burak Yılmaz, Mesut Özil'le ilgili gelen bir soru üzerine "Benimle birlikte milli takım forması giymiş futbolcular hakkında konuşsam daha iyi olur" demişti.

Ali Koç ve Mesut Özil cevap verdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Burak Yılmaz'ın Mesut ile ilgili eleştirilerine cevap vermişti. Koç, "Burak'ın da başarılarından gurur duyuyoruz. Eminim kendi de yatarken üzülmüştür. Bir yıpratma çalışması var. Sağlık olsun. Bunlar Mesut'u daha fazla kamçılayacaktır, motive edecektir" demişti. 

Mesut Özil ne dedi?

Mesut Özil, bir basın mensubunun sorusu üzerine, "Burak Yılmaz'a başarılar diliyorum. İnşallah Fransa'da kendisini ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eder" demişti.

Mesut Özil’in kariyerindeki dikkat çekici başarılar:

Milli Takım kariyeri:

2014 - Almanya ile Dünya Kupası şampiyonluğu
2009- U-21 Avrupa Şampiyonluğu
2010 - Dünya Şampiyonası üçüncülüğü

Kulüp Kariyeri:

2006 - Schalke     - Almanya Gençlik şampiyonu
2009 - W.Bremen - Almanya Kupası şampiyonu
2011 – Real Madrid - İspanya Kupa şampiyonu
2012 – Real Madrid - İspanya Ligi ve İspanya Süper Kupa şampiyonu
2014, 2015 ,2017 ,2020 İngiltere Kupa şampiyonu
2014, 2015, 2017 - İngiltere Süper Kupa şampiyonu 

Dikkati çeken bazı ödülleri:

2009-10 Sezonu – Bundesliga’da en iyi asist ödülü
2010-11 Sezonu – Şampiyonlar Ligi en iyi asistleri
2011, 2012, 2013, 2015, 2016 – Yılın milli oyuncusu
2012-13 UEFA Yılın Takımı’nda yer aldı
2013 – Dünya oyun kurucu ödülü ikinciliği
2015-16 Sezonu – Premier Lig en iyi asistleri
2015 – Nisan, Kasım ve Aralık ayın futbolcusu
2016 - Arsenal yılın futbolcusu ödülü

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!